GEREKSİZ HÜRMET ENAYİLİKTİR

SAYGI

Kapaktaki gazete haberini paylaşmak bile insanın midesini bulandırıyor.Ancak güncel bir konudan bahsedecek olsam da hastalığımız yeni değil elbette.Bu haber buna güzel bir örnek düşüncesindeyim.

Videoda belediye çalışanlarının ''yapma ana,etme teyze'' sözleri dikkatinizi çekmiştir.

Düşünsenize bir yol yapıyorsunuz bir insan alet edevatla gelip yolu kırıyor sizde büyük bir hürmetle polisi arama ihtimalinizden bahsediyorsunuz...

Şimdi yukardaki cümlede yer alan ''bir insan'' ifadesini değiştirelim.

Düşünseniz bir yol yapıyorsunuz yirmi yaşında bir genç alet edevatla gelip yolu kırıyor sizde büyük bir hürmetle polisi arama ihtimalinden bahsediyorsunuz.Bu cümle pek manalı olmadı sanırım...Çünkü muhtemelen o gencin elindeki alet edevat alınır sonrasında...

Neden peki?Yaşı ilerde olan ve anadolumuzun insanı diye herkes potansiyel ''melek'' olmak zorunda mıdır?
Peki bu şu mu demek yukarıdaki gencin başına gelebilme ihtimali olan bu videodaki şahsın da mı başına gelsin?
Elbette hayır zaten olay ne bir gence ne de bir yaşlıya şiddet uygulamadan sadece hakkaniyetli bir tavırla ''görevini yapmak'' yaptığın yola zarar veriliyorsa bunu engelleyecek ekipler gelir, tavizsiz bir şekilde uygulama yapılır.
Sen orada kişisel çıkarları için ortalığa zarar veren vatandaşa yaşlıdır, teyzedir, kadındır, anadır mantalitesiyle yaklaşırsan o da gelir o yolun içine eder.

Hürmet ve saygı gibi kavramlar doğuştan değil hak ederek kazanılmalıdır.Net sayısını bilemem ancak benim okurlarımın yaş oranlarına baktığımızda gençler kadar yaşı ilerlemiş olanlar da var.Sosyal medyada, paylaşımlarda oldukça görüyorum.Çevremde de 70'li yılların ''hızlı dava adamları'' var ve sağ olsunlar yazılarla ilgili hep olumlu ve teşvik edici yorumlar alıyorum.

O zaman bir strateji belirleyip yaşı ilerlemiş olanlardan yana yazayım tüm yazılarımı, devamlı öveyim yaş almayı.Böyle bir mantık olmaz.

Ben beni okudukları fikirlerime değer verdikleri için o insanlara saygı ve sevgi besliyorum üstüne yaşlarının ilerlemiş olmasına rağmen teknolojiye adapte olup yazılarımı okuyup paylaşmalarını seviyorum.Bir neden sonuç ilişkisi var.Bunun dışında bir insana yaşı ileri diye çekme ihtimali olan zorluklarda da yardım edilmesini savunan bir kültürden geliyorum ve elimden geldiğince bunu hayatımda da uygulamaya çalışıyorum.Ancak iş zorbalığa, haksızlığa gelince kimsenin yaşı,cinsiyeti vesairesi ön plana çıkmamalı kanaatindeyim.Üstelik ben bir bireyim birey tavırlarında özgürdür sen resmi kurum olarak kurallar değil yaş, cinsiyet vesaire üzerinden hareket edersen nerede senin olması gereken duruşun?

Eynesil Belediyesi burada bir naiflik yapmış, iyi niyetli davranmış bunlar güzel şeyler belki ama sonucu her zaman iyi olmuyor görüldüğü gibi.

Bir de bu konuda şöyle çıkarımlar gördüm ''Gezi'de yapılan taşkınlıklarda sesiniz çıkmıyordu'' burada yol savunuculuğu mu yapıyorsunuz CEHAPELİLER (Belediye Son Seçimlerde AKP'den CHP'ye geçmiş bunda genel siyasi değişimin dışında muhtemelen yaşanan RABİA NAZ VATAN olayı sonrası konuşulan konuların, yaşanan olayların etkisi büyük, küçük kızımıza rahmet bu olay için de adalet dilerim)

Ben CEHAPELİ değilim ama Gezi'yi görmüş biri olarak şunu eklemeden geçemeyeceğim Gezi Protestolarında İNSAN ÖLDÜ İNSAN!
Gazdan ciğeri soldu milletin, coptan kafa göz yarıldı.Bu videodaki gibi aman teyzem demedi kimse protestoculara!
Neymiş orada da vatandaş vandallık yapılmış ama CEHAPE zihniyeti laf etmemiş.
Gezi'de ''belirli bir kesim'' haricinde yaşanan taşkınlık benzeri olaylar sayılıdır o belirli bir kesimde sizin devletin televizyonuna açıklama yapması için çıkardığınız kırmızı bültenle aranan terörist ve teröristbaşı abisinin uzantılarıdır.
Bulundukları her ortamın içine etmeleriyle tanınan ve kalabalık gördü mü bizim konulara da ekmek çıkar mı zihniyetiyle hareket eden bir güruh olmaları sebebiyle Gezi Süreci'nde de bulundukları kısıtlı süreyi saldırganlığa harcamışlardır.
Gezi Protestocuları bu güruhu dışlamışlardır. 

Samimiyetle bu ülkenin gerçekleri için orada olan çocuklarını coptan geçirdiniz hukuksuzluğunuz arşı aştı, üstüne çıkıp CHP ne desin bir daha dövün ya da gaz az geldi ciğerlerini sökün bunların desin mi istiyorsunuz?

Her şey bir kenara oradaki insanlar ilk yol çalışması kendi bölgesine yapılmadı vesaire diye çıkmadılar sokağa bu ülkede bir şeyler yoluna girsin diye çıktılar.Bir gün gidip kalabalığa karışsaydınız birçok insanın yapılan şiddet içeren olaylar için devamlı uyarılar yaptığını görürdünüz.Memleketi için hak ararken insan kontrolden de çıkabilir, bu anlaşılabilir bir şey ancak birçok insan büyük bir olgunluk gösterdiler insanları yatıştırma konusunda, muhtemelen bu zihniyete kolluk kuvvetleri öyle davransaydı değil yatıştırmak karşılık olarak ateş açarlardı.Hatta aşağıdaki utanç videosunu izlerseniz; ateş açmadan çok ateşe verme ama ne dediğimin anlaşılmasına katkısı olur ;

Üstelik buradaki topluluk herhangi bir hak arayışında olduğu için orada değil!

İnsan öldürmek için bir araya gelmiş topluluğa ne kadar da naif davranıyor devletimiz!

Bizlerin hayali vatanımızı, milletimizi dolayısıyla devletimizi Dünya arenasında saygın ve güçlü bir noktaya taşımaksa ki bizler Türk Milliyetçisi olarak bu meselenin ''delisiyiz'' Devletimizin de kurallar ve yasalar ile yönetilmesi gerekmektedir.

Ne garip değil mi ''devletin namusu'' diye birşeyden bahsetmek gerekse akla ilk gelecek şey Anayasa'dır.Bizim Anayasamızın ilk üç maddeside Anayasamızın ''namusudur''

O maddelerin ikincisinde der ki;
''Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir''.

Bu kararın alındığı günden bugüne geçen yıllar içerisinde artık bizim bunu öğrenmemiz gerek öyle değil mi?
O kadının yola zarar verdiği kazmayı elinden alıp anlatsak bu sistemi anlardı.

Tüm bu sebepler göz önüne alındığında öncelikle resmi kurumlarda sonrasında toplum içerisindeki Saygının ancak hak eden kişilere uygulandığı bir zamanın gelmesini istemek en doğal hakkımız.

''Saygılarımla''

Telif Hakkı

© Emrah Birgül @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

Abdülhamid Konusunda Milleti Aldattığınız Yeter!
GERÇEĞİN RESMİ

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/