§  Hak ve Sorumluluklar Bildirimi

tahtaPod.com özel şahıslar tarafından özel şahısların kullanması ve faydalanması amaçla tasarlanmış, ticari amacı olmayan ve ticari amaç ile kullanılması yasak olan serbest fikir paylaşım mecrasıdır.

tahtaPod.com Almanya Federal Cumhuriyeti yasalarına bağlıdır ve verileriniz Almanya Federal Cumhuriyeti Veri Koruma Yasası (Bundesdatenschutzgesetz) ve Hessen Eyaleti Veri Koruma Yasası (Landesdatenschutzgesetz des Landes Hessen) tabidir.

Hak ve Sorumluluklar Bildirimi
İşbu Hak ve Sorumluluklar Bildirimi ("Bildirim", "Koşullar" veya "HSB") tahtaPod.com İlkeleri'ne dayalı olarak hazırlanmış olup, kullanıcılarla ve tahtaPod.com ile ve “tahtaPod.com Hizmetleri” veya “Hizmetler” adını verdiğimiz tahtaPod.com facebook sayfası ve twitter hesabı üzerine verilen hizmetleri ile etkileşimde bulunan diğer şahıslarla aramızdaki ilişkinin tabi olduğu hizmet koşullarımızdır.

tahtaPod.com hizmetlerini kullanarak ya da tahtaPod.com hizmetlerine erişerek, aşağıdaki kısım 11'e uygun olarak zaman zaman güncellenen bu bildirimi kabul etmiş sayılırsınız.

Ayrıca, bu belgenin sonunda tahtaPod.com'un nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak kaynaklar bulacaksınız.

tahtaPod.com çok çeşitli hizmetler sağladığından belirli bir uygulama, ürün veya hizmetle etkileşiminiz için geçerli olan ek koşulları incelemenizi ve kabul etmenizi isteyebiliriz.

Bu ek koşulların işbu HSB ile çelişmesi halinde, ihtilafın kapsamı dahilinde, ilgili uygulama, ürün veya hizmeti kullanımınıza ilişkin olarak uygulama, ürün veya hizmetle ilişkili ek koşullar geçerli olacaktır.

 1. Gizlilik

  Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir. İlkelerimizi ve Gizlilik ve Güvenlik bildirimizi, tahtaPod.com'u kullanarak başkalarıyla nasıl paylaşımda bulunabileceğiniz ve size ait bilgileri ve içerikleri nasıl topladığımız ve kullanabileceğimiz hakkında önemli açıklamalar yapmak için tasarladık.

  İlkelerimizi ve Gizlilik ve Güvenlik bildirimizi okumanızı ve daha bilinçli kararlar almanıza yardımcı olacak şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

 2. İçeriklerinizi ve Bilgilerinizi Paylaşma

  tahtaPod.com'da yapılan paylaşımlar sayfamızın kullanıcıların şahsi görüşlerini ifade eder ve paylaştığınız bilgilerin ve içeriklerin tamamı sizin mülkiyetinizde ve sorumluluğunuzdadır. tahtaPod.com’da yayımlanan görüşler bir denetlemeden geçmeden doğrudan yayımlanmaktadır. tahtaPod.com kanunlara ve dolaysıyla HSB’mize aykırı paylaşımları haber ve gerekçe göstermeden silme hakına sahiptir. Şayet tahtaPod.com bu tür paylaşımı herhangi bir nedenden ötürü (gözden kaçma) geç veya hiç silmedi ise yapılan paylaşımın sorumluluğunu taşımaz ve tabi olduğu kanunlar doğrultusunda hareket eder. tahtaPod.com’a hakkınızda vereceğiniz bilgilerin nasıl paylaşıldığını gizlilik ve hesap ayarlarınız aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca:

  2.1. Fotoğraflar ve videolar gibi fikri mülkiyet hakları kapsamında bulunan içerikler için, tarafımıza, gizlilik ve uygulama ayarlarınıza tabi olan şu izni verirsiniz:
  Tarafımıza, tahtaPod.com'da ya da tahtaPod.com ile bağlantılı bir şekilde paylaştığınız fikri mülkiyet hakkı olan herhangi bir içeriği kullanmamız için münhasır olmayan, devredilebilir, alt lisans atanabilir, telifsiz, uluslararası bir lisans verirsiniz (Fikri Mülkiyet Lisansı). Fikri mülkiyet hakkı olan içeriğinizi ya da hesabınızı sildiğinizde, söz konusu içerik başkalarıyla paylaşılmadıysa veya bu kişiler tarafından silindiyse, bu Fikri Mülkiyet Lisansı'nın geçerliliği de sona erer.

  2.2. Fikri mülkiyet hakkı olan içeriği sildiğinizde, söz konusu içerik, bilgisayardaki geri dönüşüm kutusunun boşaltılmasına benzer bir şekilde silinir. Ancak, silinen içeriğin makul bir zaman aralığı dahilinde yedek kopyalarda kalabileceğini kabul edersiniz (ancak bu bilgilere başkalarının ulaşması mümkün olmayacaktır).

  2.3. Bir tahtaPod.com uygulaması (mobil app, websayfası, facebook veya twitter appi) kullandığınızda uygulama içeriklerinize, bilgilerinize ve bunların yanı sıra diğer kişilerin sizinle paylaştığı içerik ve bilgilere erişmek için izninizi isteyebilir. Uygulamaların, gizliliğinize saygı göstermelerini şart koşmaktayız ve ilgili bilgi ve içeriklerin uygulama tarafından nasıl kullanılabileceğini, saklanabileceğini ve aktarılabileceğini, uygulama ile olan anlaşmanız kontrol edecektir.

  2.4. 'Herkese açık' ayarını kullanarak bilgi veya içerik yayınladığınızda, bu herkesin (tahtaPod.com dışından şahıslar dahil) bu bilgiye erişerek bu bilgiyi kullanmasına ve sizinle (yani adınız ve profil resminizle) ilişkilendirmesine ve sosyal ağlarda paylaşmalarına izin verdiğiniz anlamına gelir. 5. tahtaPod.com hakkındaki görüşleriniz ve diğer önerileriniz bizim için her zaman çok önemlidir, ancak sizin bu görüş ve önerileri sunma yükümlülüğünüz olmadığı gibi, bizim de görüş ve önerilerinizi kullandığımız takdirde size bir bedel ödeme yükümlülüğümüz olmayacağını kabul edersiniz.

 3. Emniyet

  tahtaPod.com'un emniyetli kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız, ancak bunu yine de garanti edemeyiz. tahtaPod.com'un emniyetli kalmasını sağlamak için aşağıdaki taahhütlerde bulunarak bize yardımcı olmanıza ihtiyaç duymaktayız:

  3.1. tahtaPod.com'ta izin verilmeyen ticari iletişimler (spam gibi) yayınlamayacaksınız.

  3.2. Önceden iznimizi almadan, otomatik araçlar (adres toplama botları, robotlar, spider ya da kazıyıcılar) kullanarak diğer kullanıcılara ait içerikleri veya bilgileri toplamayacak ya da tahtaPod.com'a erişmeyeceksiniz.

  3.3. tahtaPod.com'ta saadet zinciri gibi, yasalara uygun olmayan çok katlı pazarlama faaliyetlerinde bulunmayacaksınız.

  3.4. Virüs ya da başka kötü niyetli kodlar yüklemeyeceksiniz.

  3.5. Başka birisine ait giriş bilgilerini istemeyecek veya başka birisinin hesabına erişmeyeceksiniz.

  3.6. Herhangi bir diğer kullanıcıyı rahatsız, tehdit ya da taciz etmeyeceksiniz.

  3.7. Nefret söylemi, tehditkar veya pornografik nitelikli ya da şiddeti teşvik eden, çıplaklık ya da görsel veya keyfi şiddet içeren herhangi bir içerik yayınlamayacaksınız.

  3.8. İlgili yaş tabanlı kısıtlamalara uymadan alkol, flört ya da yetişkinlere yönelik içerikler (reklamlar dahil) barındıran herhangi bir üçüncü şahıs uygulaması geliştirmeyecek veya çalıştırmayacaksınız.

  3.9. tahtaPod.com'u yasadışı, aldatıcı, kötü niyetli veya ayrımcı bir amaç doğrultusunda kullanmayacaksınız.

  3.10. tahtaPod.com'un düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyecek, kapasitesini zorlayacak, yavaşlatacak ya da görünümü olumsuz etkileyecek hizmet engelleme saldırısı [DoS] veya sayfa oluşturma işlevine ya da diğer tahtaPod.com işlevlerine müdahale etmek gibi eylemlerde bulunmayacaksınız.

  3.11. tahtaPod.com’u asla başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmakla beraber başka ülkelerin de birlik ve beraberliğini tehdit eden amaçla kullanmayacaksınız.

  3.12. İşbu Bildirimin ve ilkelerimizin ihlal edilmesine yönelik herhangi bir tavsiye ya da destek sağlamayacaksınız.

 4. Kayıt ve Hesap Güvenliği

  tahtaPod.com kullanıcıları gerçek adlarını ve bilgilerini vermektedir ve bunun böyle kalmasını sağlamak için yardımınıza ihtiyaç duymaktayız. Kayıt süreci ve hesap güvenliğinizin muhafaza edilmesine ilişkin tarafımıza verdiğiniz taahhütlerden bazıları şunlardır:

  4.1. tahtaPod.com'ta yanlış kişisel bilgiler vermeyecek veya kendinizden başka birisi için kişinin iznini almadan hesap oluşturmayacaksınız.

  4.2. Birden fazla kişisel hesap oluşturmayacaksınız.

  4.3. Hesabınızı kapatırsak, iznimiz olmadan yeni bir hesap oluşturmayacaksınız.

  4.4. Kişisel zaman tünelinizi öncelikli olarak kendi ticari kazancınız için kullanmayacaksınız ve bu gibi amaçlar için bir tahtaPod.com Sayfası kullanacaksınız.

  4.5. Diğer tahtaPod.com kullanıcılarına ticari amaçlı mesajlar atmayacaksınız.

  4.6. 13 yaşından küçükseniz tahtaPod.com'u kullanmayacaksınız.

  4.7. Hüküm giymiş bir cinsel suçluysanız tahtaPod.com'u kullanmayacaksınız.

  4.8. İletişim bilgilerinizin doğru ve güncel kalmasını sağlayacaksınız.

  4.9. Şifrenizi paylaşmayacak, başkalarının sizin hesabınıza erişmesine izin vermeyecek veya hesabınızın güvenliğini tehlikeye düşürecek başka eylemlerde bulunmayacaksınız.

  4.10. Hesabınızı önceden yazılı iznimizi almadan, kimseye transfer etmeyeceksiniz.

  4.11. Hesabınız ya da Sayfanız için bir kullanıcı adı veya benzer bir tanıtıcı seçerseniz, uygun gördüğümüz takdirde bu kullanıcı adını kaldırma veya geri alma hakkını saklı tutarız (mesela, bir ticari marka sahibinin, bir kullanıcının gerçek adıyla yakından ilişkisi olmayan bir kullanıcı adı hakkında şikayette bulunduğu durumlarda).

 5. Diğer Şahısların Haklarını Koruma

  Diğer insanların haklarına saygı gösteriyor ve sizden de aynısını bekliyoruz.

  5.1. tahtaPod.com üzerinde başkalarına ait hakları ya da yasaları ihlal eden herhangi bir içerik paylaşmayacak veya bu tür bir eylemde bulunmayacaksınız.

  5.2. Bu Bildirimi ya da ilkelerimizi ihlal ettiğini düşünürsek, tahtaPod.com'ta paylaştığınız herhangi bir içeriği ya da bilgiyi kaldırabiliriz.

  5.3. Size, fikri mülkiyet haklarınızı korumaya yardımcı olacak araçlar sunuyoruz. tahtaPod.com’un saygın ve nezih, fikirlerin seviyeli bir ortamda tartışıldığı mecra kalabilmesi için başkalarının haklarının ihlal edildiği kanısına vardığnız bir paylaşım gördüğünüzde bunu sunduğumuz ‚şikayet et‘ işlevi üzerinden bize bildirmenizi rica ediyoruz.

  5.4. Başka birisinin telif hakkını ihlal ettiği düşüncesiyle içeriğinizi silmemiz durumunda, söz konusu içeriğin yanlışlıkla silindiği kanısındaysanız, karara itiraz fırsatınız olacaktır.

  5.5. Diğer insanların fikri mülkiyet haklarını sürekli ihlal ederseniz, hesabınızı uygun gördüğümüz takdirde kapatırız.

  5.6. Marka Kullanımı bizden önceden yazılı izin alındığı durumlar haricinde yasaktır.

  5.7. Kullanıcılardan bilgi toplamak istiyorsanız, kendilerinin rızasını almanız, bilgilerini toplayanın siz olduğunuzu (ve tahtaPod.com olmadığını) açık bir biçimde belirtmeniz ve hangi bilgileri topladığınızı ve bunları nasıl kullanacağınızı açıklayan bir gizlilik ilkesi yayınlamanız gerekmektedir.

  5.8. tahtaPod.com'ta kimsenin kimlik belgelerini ya da mali açıdan kritik öneme sahip bilgileri paylaşmayacaksınız.

  5.9. Kendi rızaları olmaksızın, kullanıcıları etiketlemeyecek veya kullanıcı olmayan kişilere e-posta daveti göndermeyeceksiniz. tahtaPod.com, kullanıcıların etiketlemeyle ilgili görüşlerini bildirmelerine olanak sağlamak için sosyal şikayet araçları sunar.

 6. Cep Telefonları ve Diğer Mobil Cihazlar

  6.1. Mobil hizmetlerimizi şu anda ücretsiz olarak sunmaktayız, ancak operatörünüzün normal ücret ve tarifelerinin (kısa mesaj ve internet bağlantısı (veri) ücretleri gibi) yine de geçerli olacağını lütfen unutmayın.

  6.2. Cep telefonu numaranızı değiştirmeniz ya da kapatmanız halinde, size gönderilen mesajların eski numaranızı devralan şahsa gönderilmediğinden emin olmak için, tahtaPod.com'taki hesap bilgilerinizi 48 saat içinde güncelleyeceksiniz.

  6.3. Kullanıcıların, cihazlarını tahtaPod.com'ta görebildikleri tüm bilgilerle (bir uygulama aracılığıyla dahil) eşitlemeleri için gerekli izin ve tüm hakları veriyorsunuz.

 7. Ödemeler

  tahtaPod.com hesabınız ücretsizdir. Özel şahıslar için her zaman kullanımı ücretsiz kalacaktır.

 8. Değiştirmeler

  8.1. Bu koşullarda değişiklik yapmadan önce size bildireceğiz ve Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeden önce yeniden düzenlenen koşulları inceleme ve görüşlerinizi iletme fırsatı sunacağız.

  8.2. Bu Bildirimde ele alınan veya referans verilen ilkelerde, kurallarda veya diğer terimlerde değişiklik yaptığımız takdirde, Site Yönetimi Sayfası'nda bildirimde bulunabiliriz.

  8.3. Koşullarımızda, ilkelerimizde veya kurallarımızda yapılan değişikliklere ilişkin bildirimin ardından tahtaPod.com Hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz değişen koşullarımızı, ilkelerimizi veya kurallarımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 9. Fesih

  İşbu Bildirim'in özünü ya da metnini herhangi bir şekilde ihlal etmeniz ya da tarafımızı bir risk veya başka bir muhtemel hukuki yaptırıma maruz bırakmanız durumunda, tahtaPod.com'u size sunmaya kısmi olarak ya da bütünüyle son verebiliriz. Bu durumu hesabınıza erişim sağlamayı bir sonraki deneyişinizde bildireceğiz. Ayrıca dilediğiniz zaman hesabınızı silebilir ya da uygulamanızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu tür durumlarda işbu Bildirim feshedilecek, ancak aşağıda sıralanan hükümler geçerliliğini korumaya devam edecektir: 2.2, 2.4, 3-5.

 10. İhtilaflar

  10.1. Bu Bildirim ya da tahtaPod.com ile ilişkili olarak ya da bunlardan kaynaklı olarak meydana gelen herhangi bir iddia, dava nedeni ya da ihtilafı (iddia), Almanya Federal Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland), Hessen Eyaleti dahilindeki bir eyalet mahkemesi çözümleyeceksiniz ve tüm bu iddialarla ilgili dava açmak maksadıyla bu mahkemelerin kişisel yargı alanına başvuracaksınız.

  10.2. Hem bu Bildirim, hem de tarafınız ve bizim tarafımız arasında meydana gelebilecek herhangi bir dava konusu, yasa hükümlerinin çakışmasına bakılmaksızın Almanya Federal Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland), Hessen Eyaleti yasalarına tabi olacaktır.

  10.3. tahtaPod.com üzerinde size ait faaliyetler, içerik ve bilgilerle ilişkili olarak herhangi bir şahsın, tarafımıza size karşı bir dava konusu getirmesi halinde, söz konusu dava konusuyla ilgili oluşabilecek tüm hasar, ziyan ya da herhangi bir harcamaya karşı (makul hukuki ücretler ve giderler dahil) tarafımızı beri kılacak ve tarafımızın bu hasarlara karşı sorumlu tutulmayacağını garanti edeceksiniz.

  10.4. Kullanıcı davranışlarına ilişkin kurallar belirlememize rağmen, kullanıcıların tahtaPod.com'taki eylemlerini kontrol etmiyoruz veya yönlendirmiyoruz ve kullanıcıların tahtaPod.com'ta aktardığı ya da paylaştığı içerik ve bilgilerden sorumlu değiliz.

  10.5. tahtaPod.com'ta karşılaşabileceğiniz herhangi bir saldırgan, uygunsuz, müstehcen, kanunlara aykırı ve başka bir biçimde uygunsuz içerik ya da bilgiden tarafımız sorumlu değildir. Herhangi bir tahtaPod.com kullanıcısının çevrimiçi ya da çevrimdışı davranışlarından sorumlu değilizdir.

  10.6. tahtaPod.com‘u SÜREKLİ SORUNSUZ ÇALIŞIR DURUMDA, VİRÜSSÜZ VE EMNİYETLİ TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ, ANCAK tahtaPod.com'U KULLANIRKEN KARŞI KARŞIYA KALABİLECEĞİNİZ RİSKLER TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLACAKTIR.

  tahtaPod.com ZIMNİ PAZARLANABİLİRLİK, ÖZEL BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR SARİH VEYA ZIMNİ GARANTİ VERİLMEDEN OLDUĞU GİBİ SUNULMAKTADIR.

  tahtaPod.com‘un HER ZAMAN GÜVENLİ, GÜVENİLİR VE HATASIZ OLACAĞINI VE tahtaPod.com'UN HER ZAMAN KESİNTİLER, GECİKMELER VEYA BOZUKLUKLAR OLMADAN ÇALIŞACAĞINI GARANTİ ETMEYİZ. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA AİT EYLEM, İÇERİK, BİLGİ VEYA VERİLERDEN tahtaPod.com SORUMLU DEĞİLDİR VE BİZİ VE ARACILARIMIZI, BİLİNEN VEYA BİLİNMEYEN, HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA KARŞI AÇMIŞ OLDUĞUNUZ BİR DAVA KONUSUNDAN DOĞAN VEYA BU TÜR BİR DAVA KONUSUYLA İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR TALEPTEN VE HASARDAN İBRA EDERSİNİZ.

  İŞBU BİLDİRİM YA DA tahtaPod.com'DAN KAYNAKLANAN YA DA BUNLARLA BAĞLANTILI, HİÇBİR ZAYİ OLMUŞ KAZANÇ VEYA DİĞER DOLAYLI, ÖZEL, ENDİREKT, ARIZİ HASARLAR KONUSUNDA TARAFIMIZ, SİZE KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR. BU BİLDİRİM YA DA tahtaPod.com'DAN KAYNAKLANAN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ, YÜZ AVRO‘DAN (100EUR) DAHA FAZLA. YÜRÜRLÜKTEKİ YASA, YÜKÜMLÜLÜĞÜN YA DA ARIZİ VEYA DOLAYLI HASARLARIN HARİÇ TUTULMASINA YA DA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; DOLAYISIYLA YUKARIDA BELİRTİLEN SINIRLANDIRMA YA DA HARİÇ TUTMA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU TÜR DURUMLARDA tahtaPod.com'UN YÜKÜMLÜLÜĞÜ, YÜRÜRLÜKTEKİ YASA ÇERÇEVESİNDE İZİN VERİLEN ÖLÇÜ İLE SINIRLI OLACAKTIR.

 11. Almanya Federal Cumhuriyeti Sınırları Dışındaki Kullanıcılar için Geçerli Özel Hükümler

  Herkes için tutarlı standartlar bulunduran, küresel bir topluluk yaratmak için uğraşıyoruz, ancak aynı zamanda yerel yasalara uyulmasını da sağlamaya çalışıyoruz. Aşağıdaki hükümler Almanya Federal Cumhuriyeti sınırları dışından tahtaPod.com ile etkileşimde bulunan kullanıcılar ve kullanıcı olmayanlar için geçerlidir:

  Kişisel verilerinizin, Almanya Federal Cumhuriyeti dahilinde aktarılmasına ve işlenmesine izin verirsiniz.

 12. Diğer

  12.1. İkamet ettiğiniz veya işinizin bulunduğu asıl yer neresi olursa olsaun bu Bildirim sizinle tahtaPod.com arasında bir sözleşmedir. “Bize,” “bizi,” “biz” ve “bizim” ifadeleri, hangisinin geçerli olduğuna bağlı olarak tahtaPod.com anlamına gelmektedir.

  12.2. İşbu Bildirim, taraflar arasında tahtaPod.com ile ilgili sözleşmenin tamamını teşkil etmekte ve bundan önce yapılmış tüm sözleşmelerin yerini almaktadır.

  12.3. Bu Bildirime bağlı herhangi bir kısmın yürütülemez olduğu tespit edilirse, geriye kalan kısım yürürlükte kalacak ve geçerliliğini korumaya devam edecektir.

  12.4. Bu Bildirime bağlı herhangi bir kısmı yürütme konusunda başarısız olmamız halinde, bu durum bir feragat olarak kabul edilmeyecektir.

  12.5. Bu Bildirim üzerinden yapılacak herhangi bir değişiklik ya da feragat, tarafımızca yazılı olarak yapılmalı ve imzalanmalıdır.

  12.6. İşbu Bildirim kapsamındaki haklarınızın veya yükümlülüklerinizin hiçbirini, tarafımızdan izin alınmaksızın başkasına devretmeyeceksiniz.

  12.7. Herhangi bir birleşme, iktisap, varlık satışı ya da yasa veya diğer bir hükmün işletilmesi ile bağlantılı olarak, işbu Bildirim kapsamındaki hak ve yükümlülüklerimizin tamamı, tarafımızca serbest bir şekilde devredilebilir.

  12.8. İşbu Bildirim kapsamındaki hiçbir husus, yasalarla uyumlu hareket etmemizi engellemeyecektir.

  12.9. İşbu Bildirim, herhangi bir üçüncü şahsın lehine hak sağlamayacaktır.

  12.10. Size açık bir şekilde verilmemiş tüm haklar saklı tutulmaktadır.

  12.11. tahtaPod.com'u kullanırken veya tahtaPod.com'a erişirken yürürlükteki tüm yasalara uyumlu hareket edeceksiniz.


 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin