İYİ Partiye İftira Atmadan Önce Aynaya Bak Perinçek !..

Sayın Meral Akşener parti kurduğundan beri bazı kesimler sistemli bir şekilde İYİ partiye saldırmaya başladılar. Eleştiriyle alakası olmayan tamamen karalama amaçlı olan saldırıların başında da Doğu Perinçek'in genel başkanı olduğu Vatan Partisi ve Ulusal Kanal geliyor.

İYİ partiyi sürekli NATO uşağı ve bölücü bir partiymiş gibi gösteren yayınlara ara vermeden devam eden Perinçek'in amacı ve kime hizmet ettiği bellidir ve her gün niyetini daha açık belli etmektedir.

Şimdi Perinçek'in nasıl bir algı operasyonu yaptığını bir örnekle açıklamak istiyorum

İYİ parti kurulduktan sonra Aydınlık gazetesi acaba ne zaman ''Dış mihraklar Erdoğan'ı devirmek istiyor'' başlıklı haberlere başlayacak diyordum. Neyse ki fazla beklemediler.

Geçenlerde Aydınlıkta yayınlanan haberin başlığı şu:

''Rubin, Erdoğanı tehdit etti''

Başlığa bakınca herhalde çok önemli biri Erdoğan'a saldırmış, seni yıkacağız falan demiş sanıyorsunuz ama içerik komedi

Eski bir Pentagon görevlisi olan ve şimdi sadece yazarlık yapan bir ABD li Twitter hesabında Reza Zarrab davasıyla ilgili alaycı birkaç tweet atmış.

Birinde Bilali yolla Zarrab çok sıkılıyor demiş, birinde Zarrab davasında Erdoğan'ın ismi defalarca geçiyor diyerek geçmişte devrilen bir lideri örnek vermiş

Kısacası şu an hiçbir resmi sıfatı olmayan bir adamın sosyal medyada yazdığı iki cümleden başka bir şey değil...

Erdoğan seni devireceğim yazsa bile tehdit sayılmaz çünkü söylediği şeyi yapacak gücü ve mevkisi yok. Kanunen bir şeyin tehdit sayılması için tehdit edenin söylediği şeyi yapabilecek gücü olması gerekir.

Bu kadar uyduruk, Erdoğan'ın bile duyduğunda ''o da kim' diye umursamayacağı bir haberi Aydınlık'ın çok önemli habermiş gibi yapmasının nedeni nedir?

Nedeni AKP den İYİ partiye geçecek oyları engellemek... Önce İYİ parti ABD uşağı propagandası yaptılar sonra ABD, Erdoğan'ı devirmek istiyor mesajı verdiler.

Sonuç:

''İYİ partiyi Erdoğan'ı devirmek için ABD kurdurdu. Sakın ha oy vermeyin''

Aydınlık, bunu ilk kez yapmıyor. Geçmişte de Erdoğan'ı iktidarda tutmak için böyle provokatif haberler yaptılar.

15 Temmuzdan sonra OHAL' e halkı psikolojik açıdan hazırlamak için aylarca ''yeni darbe olacak'' haberi yaptılar. Ne oldu? Ne darbe girişimi oldu ne başka bir şey...

Şimdi aynı propaganda taktiğini İYİ parti için kullanıyorlar.

Partinin kurulduğu günden beri sanki İYİ partinin parti programında ''NATO'ya ölümüne bağlıyız'' yazıyormuş ve başka hiçbir madde yokmuş gibi sürekli İYİ partiyi NATO üzerinden karalamasının tek bir amacı var. O da BOP eşbaşkanı olduğunu defalarca açıklayan Erdoğan'ı iktidarda tutmak.

NATO nun ismine bile tahammül edemeyen Doğu Perinçek'e şu soruyu sormak lazım…

AKP iktidara geldiğinden beri yıllarca Ulusal kanalda her gün BOP belgeseli yayınlayarak Erdoğan'a ABD ajanı diyen siz değil miydiniz?

Şimdi neden aynı yayınlara devam etmiyorsunuz? Erdoğan BOP eşbaşkanlığından mı istifa etti? Yoksa siz gerçek yüzünüzü göstermeye başladınız?

Yaklaşık 2 yıldır milletin zekâsıyla dalga geçer gibi Erdoğan'ın İslamcı Kemalist olduğunu söyleyerek saçma sapan siyasi sıfatlar uyduruyorsunuz.

Türkçülüğü bölücülük olarak gören Erdoğan'ı gözümüzün içine baka baka milli bir lidermiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz

ABD ye arada bir ''Eyyy ABD'' demek dışında hiçbir şey yapmayan, ABD üslerini kapatmayan, fetonun iadesi için baskı yapmayan Erdoğan'ı anti Amerikancı olarak gösteriyorsunuz.

Sonra da bu kadar siyasi tutarsızlığın üstüne İYİ partiyi ABD uşağı olmakla suçluyorsunuz.

Biz dün BOP eş başkanı dediğimiz kişiye bugün İslamcı Kemalist diyen siyasi manevracılardan değiliz.

Biz 70 lerde Maocu, bir dönem NATO cu, bir dönem Apo'cu, bir dönem ise Ulusalcı olan siyasi seyyahlardan değiliz.

Bizim geçmişimizde Ermeni soykırımını savunmak yoktur. Kemalizmi faşist ilan etmek yoktur. Kürtlere özerklik istemek yoktur.

Bu niteliklerin tamamı sizde var. Geçmişte Kemalizme faşist diyen sizsiniz. Kürtlere özerklik isteyen sizsiniz. Ermeni soykırımını kabul eden sizsiniz.

Bizim parolamız dün de aynıydı. Bugün de aynı…

Ne ABD, Ne Rusya Ne Çin… Her şey Türk'e göre, Türk tarafından, Türk için…

Türkiye NATO ya İYİ parti zamanında üye olmayacak. 65 yıldır NATO üyesiyiz. Şimdiye kadar NATO dan çıkılması için meclise teklif verildi de biz mi görmedik?

İYİ partinin parti programında NATO ve altına imza attığımız tüm anlaşmalar için ''müttefiklerimizin de sorumluluklarını yerine getirmesi için kararlı olacağız'' ifadesi yer almaktadır. Yani ortada NATO ya  biat yok.

Parti programında geçmeyen eşit vatandaşlık üzerinden saldırmanız ise tamamen yalan ve iftiradır.

Asıl eşit vatandaşlığı savunan sizsiniz. Vatan partisinin parti programında şu cümleler yer almaktadır:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir." Türkiye halkı, Kurtuluş Savaşı'nı başarıya ulaştırarak ve Cumhuriyet'i kurarak, Türk milletini devrimle oluşturmuştur. Cumhuriyeti kurma iradesine ve eylemine, EŞİT YURTTAŞLIK bağına, ortak millî kültüre ve birlikte yaşama arzusuna dayanan millî birliğimizi pekiştirmek ve kaynaşma sürecini ilerletmek; özgürleşmenin gereğidir ve Millî Hükümetin görevidir.

Kendi parti programınızda yazan bir ifade üzerinden parti programında yer almayan İYİ partiye saldırmanız siyasi sahtekârlıktır. Milleti kandırmaktır.

Şimdi lütfen herkes kendine şu soruyu sorsun...

BOP eş başkanı olan birini iktidarda tutmak için bu tarz kışkırtıcı haberler yapan mı ABD ajanıdır? Yoksa onu iktidardan düşürmek için yola çıkanlar mı?

Telif Hakkı

© Barış Atagün @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

Tempra bu, Mehtap Yılmaz! Fatmagül
CIZIYI KAÇIRMAK YAHUT BİR TOHUMUN HİKÂYESİ

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/