Devlet Ağa'ya neden muhalifim?

​Aleni muhalefete karar vermeme sebep; Şehid edilen Cengiz Akyıldız'ın Büyükçekmece Adliyesi'ndeki mahkemesinin görüldüğü gündü. Ulular o gün bizi "ajan, hain, marjinal ve provokatör" ilan etmişti! Sonra lafı çevirmişlerdi. Ama peşpeşe 2 salı hutbesinde yerimizi almıştık!

Canımız gitmiş, yanmışız. Alevi söndürmesi gerekenler, bilakis benzin döküyordu... Biz kolu kırıp hep yen içinde bırakmıştık oysa ki...

O gece... Yani Şehidimizin ilk duruşmasının görüldüğü saat 23:00 suları olaylar artık çığrından çıktığı sırada telefonuma bir mesaj geldi: "Sen de orada mısın kızım?

Ordaydım. Herkes burdaydı. Fatih İlçe burdaydı. Ali Çolak toplamış ekibini koşmuş gelmişti. Büyükçekmece Teşkilatı burdaydı. Bölge Başkanları, bir Myk üyesi, Ocak başkanları... Herkes işte... Ülkücüler burdaydı. Ama soğuktan ellerim titreyerek ancak "evet" yazabildim. Aradı sonra... Olaylar hakkında bilgi istedi. Anlattım. 15 dakika sonra Polis şiddeti bırakmıştı...

Önce mesaj atıp, sonra arayan kişi Meral AKŞENER'di. Aynı Meral AKŞENER, daha sonra pkkli öğrenciler yüzünden sınava giremeyen Marmara Üniversiteli Ülkücüleri sınavlarını olasıya kadar sınıfın kapısında beklemişti.

Sonra bi gün pkkli vekiller, bir kere değil; defalarca sana hakaret etti. Muhalefeti kenarı koyduk. Sana sahip çıktık, itiraz ettik. Sen bize suratını çevirmiştin.

Muktedir evladsızlığını istihza konusu etmişti. Muhalefeti gene kenarı koyduk. İtiraz ettik. Onun evladıyız dedik. Bize gene surat çevirdin!

Seçim yaklaşmıştı. Mhp ivme kazanmış, ciddi bir ilgi görüyordu. Biz gene muhalefeti kenarı bıraktık. Çalıştık! Sen gene bize surat çevirdin!

Bir sürü şey oldu. Hepsinde sana rağmen arkanda durup, muhalefeti erteledik. Didindik durduk. Sen bizden bi güleryüzü esirgedin!

Söylesene Devlet Ağa'm bunca şeyden sonra biz sana niye inanalım, niye arkanda duralım? Deyiver hele...

Selen KARAMANOĞLU
@Karamanoglu_

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Fikirlerimiz ve Bize Aitliği
İSİMLER Mİ, FİKİRLER Mİ?

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin