UYGUR TÜRKLERİNİN İSİMLERİNİ ÇİNCE İSİMLERLE DEĞİŞTİREN ÇİN TODOR ZHiVKOV BULGARİSTANINI ÖRNEK ALIYOR!

Çin, Uygur Türklerinin İslami ve Milli İsimlerini Değiştiriyor.

Bulgaristan'da komünizm döneminde 1984-1989 yılları arasında ülkedeki Türk ve Müslümanlara karşı uygulanan isim değiştirme kampanyasının aynısı Doğu  Türkistanı işgal eden  Çin sömürgeciliği tarafından  Doğu Türkistanlılara  uygulanıyor.

Çinli  Faşistler Bulgarların Belene kampında uygulamalarına benzer icraatları tüm Doğu Türkistan'da  uyguluyor.. Kısaca, Çin bugün Jivkov'un mirasını sürdürüyor. Çinli Türkologların bir kısmı da zaten Bulgaristan'da oryantalizm okullarında yetiştiriliyor ve eğitim alıyorlar.


Doğu Türkistan'da yürütmekte olduğu Asimilasyon politikası çerçevesinde İslami İsimlerin kullanılması veya Çocuklara verilmesi doğrulması çıkardığı yasaklardan sonra Uygur Türklerinin isimlerini mana anlamı üzerinde Çince tercüme edilerek kullanılmasını Zorunlu hale getirdi.

Bilgilere göre Bahsedilen Müslüman Türk İsimlerinin Tercüme ediliş şekli Şöyledir:

1. Örnek Kız İsmi;

İsim Aslı: Aygül

Eski Hali İle Çince Yazılışı: 阿依古丽 (AYİGULİ)
Tercüme Edilmiş Hali: 月亮花 (YUELİANG HUA)
Detaylı Bilgi: 月亮 > (Ay) 花 > (Gül, Çiçek) = Aygül


2. Örnek Erkek İsmi;
İsim Aslı: Batur
Eski Hali İle Çince Yazılışı: 巴提尔 (BATİER)
Tercüme Edilmiş Hali: 勇敢 (YONGGAN)
Detaylı Bilgi: 勇 > (Cesur) 敢 > (Cesaret) = Batur
Akrabalarımızı Nasıl Taniyacağız?

Çin'in bu isimleri zorla değiştirme icraatı  aslında " Kendi rejimini Sosyalist olarak tanımlayan bu işgal rejiminin ,Çin faşizmi ile Han Şövenizmi içerikli insanlık dışı uygulamalardır. Çin yönetiminin Uygur Türklerine karşı bu ve benzeri bu uygulamaları 1980'lı yıllardaki Komünist maskeli Bulgar Faşisti Bulgaristan Diktatörü Jivkor'un Bulgaristan'da yaşayan Türklere uyguladığının aynısıdır. Çin'in sosyalist maskeli İşgalcı, Sömürgeci ve Hitayıst Çin Faşistlerinın akibeti elbette ki Bulgarıstan'ın Kızıl maskeli Faşisti Diktatörü Jivkov'dan farklı olmayacaktır. Baskı,Zulüm ve etnik soykırımcıların sonları Jivkov   gibi,  Komünist soykırımcı Katilleri ve diğer bilumum Naziler gibi çok korkunç olacaktır.
Gözlemciler, Uygur Türklerinin 68 Yıldır Değişik bir şekilde Çince yazılıp okunan Uygur Türkçesi İsimleri bile okumakta ve yazmakta eziyet çekmekte olduğunu belirtirek, Çin yönetiminin önce Doğu Türkistan genelinde Muhammed ve Müslime gibi İslami isim kullanmayı veya çocuklara vermeyi tamamen ortadan kaldırdıktan sonra şimdilerde ise İsim tercüme olayını ortaya attığını, çoğu Erkeğin Zindana veya Nazi Toplama Kamplarında tutulduğunu evde yanlız kalan kadınların yanına birer Çinli erkeğin yerleştirildiğini, Gençlerin Ucuz İş Gücü olarak Çinin İç bölgelerine gönderilmekte veya Çinlilerle evlendirilmekte olduğunu, Çocukların ise Çin Kültürü İle Eğitilmekte olduğunu ve böyle devam ederse, bir kaç yıl sonra Doğu Türkistan'da Uygur Türklerinin  kalmayacağına Doğu Türklüğünün kalesi düşecektir.

Türk  Dünyası   ve Türkiye 21. Yüzyılda Türklüğün yükselen gücünü kıracak bir politika ile karşı karşıyayıdır.. Eğer Türklük bilinciyle hareket etmezsek yine Çinlilerin ipek kumaşlarına kanarsak(Çin  yeni İpek yolu projesi Çinin emperyal projesidir). Günübirlik şahsi çıkarlarımızla milletimizin bir parçasının yok edilmesine göz yumarsak. Türklük için ne büyük bir yüz karası  olur Unutmayın!

AKP SEÇMENİ VE ERDOĞANCILIK
MUHALEFET

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış