MÜSLİME VE DEDESİ

kardesini-dogurmak-turkiye-de-ensest-gercegi_busra_sanay

Millet pek şaşırmış görünüyor ama ne kadar yaygın olduğunu görmek bile istemiyor. Üstelik bu tip iğrençliklerin çoğu, olayların yaşandığı aile içindebireyler tarafından bilinen bir gerçek.

Burada bu iğrençliği görmek, TV de denk gelmek, okumak bile istemiyorsunuz değil mi?Ancak kafayı gömüp görmek istememek bu iğrençliklerin olmadığı anlamına gelmiyor.

Büşra SANAY adında mangal gibi yüreğe sahip bir hanımefendi var. Onu haber sunucusu olarak tanıyor olabilirsiniz ama aynı zamanda iyi bir araştırmacı gazeteci. Onun bir kitabı vardır: "KARDEŞİNİ DOĞURMAK". Bu kitap Türkiye'deki "ensest ilişki" gerçeğini çok çarpıcı anlatır. SANAY bu kitap yüzünden de çok tehdit almıştır.

Oradan bir kaç pasaj size;

  • "hakim bey, bahçenize diktiğiniz ağacın ilk meyvesini başkasına verir misiniz?"
  • "babanın ihtiyacını gider, ne olur, bak bize zarar verecek."
  • "abindir ne olur, evlenene kadar yapmak zorundasın".
  • baba oğluna cinsel istismar uygularken anne, "biraz daha dayan, ne olacak ki?" diyordu.
  • "ben pipi sütü sevmiyorum"
  • "bir baba denen şerefsiz kendi kızıyla ilişkisini haklı çıkarmak için nasılsa biriyle yapacak önce benle yapsın şeklinde."...

yeterince mideniz bulandı değil mi?

Bu tip vakaların çoğu adliyeye yansımıyor, şikayet konusu bile olmuyor. Hani o çok övündüğünüz "Müslüman ve Türk" toplumunda olan biten iğrençlikler bunlar.

"Bizde bunlar olmaz bunlar sadece batı toplumlarında olur" diyen ideolojikkör ve sağır var bu ülkede. Bizim "müslüman ahlakımız" var diyen devekuşu beyinli tipler var bu ülkede.

Oluyor hanımlar beyler oluyor Batıda da Doğuda da oluyor. Müslüman toplumda da oluyor, Hristiyan toplumda da oluyor.

Arada şöyle bir fark oluyor. Batı toplumlarında daha gelişmiş bir hukuk sistemi olduğu için bu tip vakalar daha çok adliyeye yansıyor ve cezalandırılıyor. Ve de insanlar, hem aile içinden hem komşular tarafından daha kolay ihbar edilebiliniyor.

Bizde ise ancak bir cinayet, toplumu ayağa kaldıran bir başka suçlar olunca bunlar açığa çıkıyor. Aynen MÜSLİME-ANNESİ ve DEDESİ olayında olduğu gibi.

Çocuk kaybolmasa, arandığı günlerce TV lerde haber konusu olmasa, ölüm olmasa ve de bu konuda yeterli deneyime sahip olan güvenlik güçleriniz olmasa bunları duymayacak bilmeyecektiniz.

O yüzden basın özgürlüğü, açık toplum, sosyal medya çok önemli.×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

DİN VE FAİZ SÖMÜRÜSÜ
KESİN İNANÇLILARIN ÜLKESİ: TÜRKİYE

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin