MAŞALLAH ŞUNA BAK

ilber-ortayli-nin-cansu-canan-ozgen-e-yonelik-13826936_8375_m

Ünlemindeki bol salyalı ifade, İlber ORTAYLI'nn değil de, örneğin bir siyasetçinin, bir din adamının olsaydı entelektüel çevreler sevimli bulabilir miydi.? 

Karşı cenah yani cühela islamcı cenah, İlber ORTAYLI'nın bu ünlemini "çirkin" "ahlaksız" bulup, "42 yaş küçük bir kadına" denilmesini yadırgarken, 6-9-12 yaşındaki kız çocuklarına lafzi değil fiili sarkan, kendi "yarı kutsal" kişilere övgüler düzmeye de bayılırlar. Bu onların ikiyüzlülüğü.

Temel içgüdüler, kadın-erkek ve her yaşta canlanmaya hazır bekliyor. Doğa böyle programlamış... 

Şarkıda olduğu gibi;

Ah içimizde ne aç hevesler
Arada hicaz arada caz nefesler
Bir yanımız her duruma müsait
Ne kadar uyarsa o kadar ister

sözleri zaten bunu ifade ediyor. Sadece bu içgüdüleri "zapt etmek", "açığa vurmamak" önemli. bunun dişisi-erkeği yok. Ben bir pastahanede, 3 eğitimli olgun kadının, kendilerinden yaşça büyük ama çok karizmatik buldukları bir hocalarıyla "yatakta seks yapmanın" nasıl bir şey olabileceğine dair muhabbetlerine tanık olmuştum. İnsan fantezilerinin, muhatap olduklarıyla paylaşılması sorun değildir hatta tam tersine olgunluktur.

Ancak o içgüdülerin, "muhatap" dışında dışarıya "sert kokulu bir osuruk" gibi salınması her haliyle çirkin. Kim yaparsa yapsın çirkin ve hatta iğrenç. Bu ünlemde "ŞUNA" sözcüğü de iğrençliğin en iyi dışavurumu. 

Olay sevimli falan değil...

TİTRE KENDİNE DÖN
KANLICA'NIN YOĞURDU

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/