TİTRE KENDİNE DÖN

tp_BlogPic_DoganAy_2b

"En başta varlığın oluşması için bir maddeye gereksinim olduğunu vurgular toprak, ekmeden biçemezsin der insanoğluna.

Bir "tohum" olmadan bir canlı ortaya çıkaramazsın! Ve uygun zamanı kollamazsan der tohum; ben yiterim, bitmemi filizlenmemi istiyorsan ise gökyüzünü izle, çevrendeki hayvanları ve bulutları "gözlemle." İşte bu etkenleri gördüğünde sür toprağa beni ve bekle, bekle ki "sabrın" ne demek olduğunu anla! Başının öne eğilmesinden asla korkma, biliriz ki biz "olgun başak baş eğer, eğik durur." Bil ki veremeden alamayacağın bir dünya düzeni üzerinde yaşamaktasın.

Bu dünyada Aden Bahçesi (Cennet) kuralları yoktur, meyveler ağaçlarda kendi kendine büyümez, nehirlerinden ballar ve şaraplar akmaz.

Sabrın sonunun selamet olduğunu görürsün, "zaman" her şey için çözümdür ve "emeğin" ne kadar kıymetli olduğunu anlarsın. Emeksiz hiçbir şeyin olmayacağına "kanaat" getirirsin ve bu kadar "çilenin" ardından ürünlerini hasat ettikten sonra anlarsın ki; doğanın kuralları asil kurallardır ve burada hiçbir şey boşuna var olmamıştır. Unutmayın ki; "Umut varsa geleceğin varlığına iman ediyoruzdur."

Gelecekten ümidimizi kaybetmedik. Biliyoruz ki büyük hem de çok büyük bir kitleyiz fakat paramparça olmuş kocaman bir çınar…

Ekmeden biçemezsiniz unutmayın. Emek vermeden yemek olmaz demiş atalarımız. Siz ne yapıyorsunuz? Armut piş ağzıma düş diye bekliyorsunuz. Olmaz kardeşim olmaz. Gayret yok özveri yok.

Nasıl gelecek başarı?

Bir fidan diktin toprağa kendi kendine büyümesini mi bekliyorsun? Boşa bekleme o fidan büyümez.

Sen istersen olur. Sen gayret edersen başarı gelir.

Sabır gerekir önce. Beklemeyi bilmek şarttır. Mücadele eden kazanır. Yan gelip yatarsan sadece kurtarıcı bekler durursun bunu unutma.

Çare yok deme. Çare sensin. Çare senin yüreğin.

Yeterki ayağa kalkıp yürümeye karar ver. Mıymıntılık bize göre değil. Uyuşuk beyinler üretmez sadece biat eder. Üretmeyen bireyin ne faydası var topluma?

Sen Türk'ün son kalesi sen Ergenekon çıkışının tek yol göstericisi olmak zorundasın.

Unutma ve TİTRE KENDİNE DÖN!

Doğan Ay

TORBA YASALAR İÇİNDE HİLE YASALAR
MAŞALLAH ŞUNA BAK

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/