ABD DİZİLERİNDEN BİRİ

sealteam

"ABD ordusu" ile ilgili diziler, onların psikolojik harekat dizileridir. Orada hem kendi yurttaşlarına ordularına güven aşılar, hem gençlerini ordularına katılmaya özendirir. Bir de bu dizilerde verilen mesajlar Pentagon'un dışarıya bakışını yansıtır.

SEAL TEAM adında bir dizi filmleri var. Meraklısı olduğum için dikkatlice izlerim. Bugün 5. sezon 9. bölüm yayınlandı. Bu son bölümde dizinin ana kahramanı Tim ilk kez bizim askerlerimizle yani Türk ordusuna bağlı bir unsur ile çatıştı.

Doğal olarak bu ABD timi, bizim unsurları öldürdüler. Bir Türk askerinin üzerindenaldıkları telsizden üzerlerine gelen ATAK helikopterlerini öğrendiler ve alandan kayıp vermeden ayrıldılar.

(Telsizdeki Türkçe konuşma da son derece gerçekçiydi, ABD'de yaşayan FETÖ cü bir askerden danışmanlık ya da seslendirme desteği almış olabilirler, Türkçe aksan son derece düzgündü)

Bu biraz da şu demek;

Onlar (ABD) bizi müttefik görmekten ziyade Suriye'de Ruslarla işbirliği yapan bir rakip, bir düşman olarak görüyorlar. Dizinin bir sahnesinde onların hava gözlem aracını, Rus MİG'leri rotasından çıkardı...

Kıssadan hisse;

Biz askeri dizi yapmak istiyorsak, Osmanlı- Selçuklu dönemlerine ait kılıç-kalkan içeren dizlerden ziyade, günümüzde olan bitenlerle ilgili diziler yapmalı ve karşı psikolojik harekatı başarmalıyız. Bizim dizi sektörümüz epey ilgi çekiyor yurtdışında. Bu dizlerle dosta güven düşmana korku verdiğimiz gösterilmeli, başka ülkelerin sıradaninsanlarını etkilemeliyiz.

Ancak her şeyden önce de ülkemizin "diplomatik anlamda" dostülkeler oluşturması gerek. Tek bir dostu olmayan ülkeyle de kedinin fareyle oynadığı gibi oynarlar.

Düşünün tek bir Ortadoğu ülkesi ile muhabbetimiz kalmadı, bizimle en yakın gözüken iki Avrupa ülkesi (İspanya ve İtalya) içimizden casus edinebiliyor.

Bir tek Azerbaycan bize yakın gibigörünse de; eğer isterlerse Rusya ve İsrail bir günde bizleri küstürebilir. Zaten Azerbaycan'ın da eti ne budu ne...

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

COŞANDERE DERESİ'NDE ÜZERİMDEN AKIP GİDENLER
DEMOKRATİK DEĞİL!

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin