1 MAYIS

emekci

Bu seneki 1 Mayıs çok önemli. Sendikalara büyük iş düşüyor. Musallat olunmuş bir kıdem tazminatı var. Söyledikleri gibi fona devredilirse iğdiş edilip, işten çıkarılmaları artıracak. Işçi bundan rahatsız. Ne yapılıp, edilip fırsat verilmemeli.

Işsizlik rakamları her geçen gün artıyor. Gençlerimizin çoğu işsiz. Beyin göçü de olur. Başka ülke vatandaşı olmak isteyen de. 

Emeklilikte yaşa takılanlar var. Kanun birkaç sene içinde çıkmazsa ben de Eyt kapsamına gireceğim. Cumhurbaşkanının söylediği bunlar iki maaş almak istiyor sözü çok çirkin.

Vatandaştan bihaber olmak böyle bir şey olsa gerek. Emekli olup da tek maaşla geçinebilen var mıymış bu ülkede?

Kazanılmış hak kimse için bir şey ifade etmiyor ama bir kez dahi milletvekili olmuş, hatta görevini tamamlamamış olsa dahi kıyak emekli olunabilen bir meclisimiz var!

Sendikaların bu konuları çözebileceğine inancım maalesef zayıf. Geçtiğimiz günlerde, özellikle seçim zamanı kargaşada açıklanan bir mahkeme kararı var. Soma' da 301 madencinin katliamının sorumlusu maden sahibi ve genel müdür serbest bırakıldı. Amerika' da yanan işçilerden sebep böyle bir gün dünyaya mal olurken biz, işçiye kıyanları ödüllendiriyoruz. Mayıs ortası Soma faciasının yıl dönümü. Yalandan yere birileri televizyonlara çıkıp konuşacak. Bir daha böyle acıların yaşanmaması için hangi yaptırımlar uygulanmış? Aksine sorumsuzluk yüreklendirilmiş.

Bu ülkede adalet güçlüden yana. Mazlumun yanında olmak bize düşüyor. Sakın bana Soma'daki oy oranlarından bahsedip, çirkinleşmeyin. Ben çocuklarımızın geleceği için yaşanılabilir bir

Türkiye Cumhuriyeti özlemiyle, olmasını istediklerimin peşinde koşuyorum.

Sedye kirlenmesin diye ayakkabılarımı çıkarayım diyen işçinin sesini unutamam.

Işçi babamı hiç unutamam. Tabanları patlayarak kazandığı üç kuruş ama helal parayla nasıl da bizi okutup, büyüttü.

Korkmayın bugünü kutlamaktan, anmaktan korkmayın. Sıvasız, kerpiç evlerden çıkan şehitlerin işçi ana, babalarını kutlamaktan korkmayın. Yerli ve Milli mi olmak istiyorsunuz? Sarılın bu ülkenin en yoksul tabakasının sorunlarına ve sorunlarının çözümü için önayak olun.

Tüm işçi ve ailelerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Allah helalinden bol kazançlar nasip etsin.

Çocuk işçi olmasın. Onlar okusun, oynasın.

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

YARINA DAİR veya YAŞASIN TÜRKÇÜLÜK DİYEBİLMEK İÇİN
Atatürk’e babanız belli olduğu için mi bu kadar dü...

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin