HER ŞEYE RAĞMEN

Suriye TÜRKMENLERİN Millî Mücadelesi, milletimizin tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. 

Onur ve özgürlük Mücadelesine katıldığım için pişman değilim. Şimdi rejime karşı başka bir devrim olsa yine katılırım. Evimi, okulumu, hey şeyimi kaybetmeme, sınıra yakın bir yerde mülteci olarak yaşamama rağmen pişman değilim. Suriye'de Esed rejiminin, milyonlarca sivili yerinden ettiğini Yüz binlerce evi yıktı ve çok sayıda sivil hapishanelerde, 900 binden fazla şehit var. Milyonlarca sivil çadırlarda yaşıyor.

Zaferle sonuçlanmadan vazgeçmeyeceğiz. Türkmenlerin Onur ve özgürlük Dâvâsı Güneşin ışığından daha nurlu, sabahın beyazlığından daha açık, gündüzün aydınlığından daha parlaktır, tertemiz ve masum bir dâvâ olduğunu bütün dünya bilmesini candan diliyoruz. Dâvâmız şahsî çıkarları aşan, canını malını hayatını feda edenlerin davasıdır yoludur ve bu yolda Benim yolumdur .

"En büyük devrim her şeye rağmen yaşamaktı.
Gülmek ise her karanlığa şafaktı."

"PYD'NİN HALKTAN ZORLA ALDIĞI PARALAR LÜKS YAŞAMA GİDİYORDU"

Sultan Murat Tümeni Komutanı Türkmen oğlu Fehim İsa "Bizler sadece Suriye halkı için savaşırız. Bizim PYD gibi Suriye'yi parçalamak veya DAEŞ gibi millete zulmetmek gibi bir hedefimiz yok. Bunun için davamız haktır. Tek bir hedefimiz var, o da toprak bütünlüğü korunmuş, halkı özgür bir Suriye.

Türkiye'nin hem bölgede hem de dünyada lider ve büyük bir ülke olduğunu, daima güvendikleri Türk ordusunun gücünü Suriye'de bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.

Allah'ın izniyle o imkanlar sahiplerine döndüdu. Allah'ın izniyle orada imkanlar bölge halkına geri döndü."

Halep Türkmen Yiğitleri Yüreği Vatan Sevgisi ile dolu imanlı yiğitlere selam olsun. 
Selam olsun Al Bayrak için can veren aslan yiğitlere..


×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

KENDİNİZE GELİN
Rakka Halep BEYDİLİ Türkmenleri

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin