Fatih'te 4!

images.jpeg-26

2003 yılından sonra Türkiye hızla ilerleyişe geçti.


2003 yılından sonra gerçekleşen ilk beş seçimde yerli ve milli otomobilimizi ürettik. Yollarda gören olmasada seçim afişleri şahit.

Daha sonra otomobil üretimi kesmedi bizi, uçak üretimine başladık. Semada görmesekte, nerede üretildiğini bilmesekte şehirlerin bidbortları şahit.

Her seçim zamanı memleketin her yerinden maden fışkırdı. Altın, Bor, Petrol, Kükürt ne ararsan var. Dünyada şaşırdı bizde şaşırdık. Cünkü bizde bilmiyorduk bu derece maden zengini olduğumuzu. Tuğlasını bile görmesekte devasa maden işletmelerinin kurulduğundan emindik. Büyüklerimiz seçim var diye yalan söyleyecek değil ya!

Baktık büyük oynuyoruz, Şeker Fabrikalarıymış bilmem neymiş, küçük işletmelerin hepsini sattık.

Tarıma önem vermedik. Köylü işi o işler. Onun yerine iki kişilik hava taşıtı üretimine girdik.
Düşünün, evden çıkacaksınız, iki kişilik hava taşıtınıza bineceksiniz, elinizde tabiki BİM poşeti, hooop iki dakika sonra soğan kuyruğundasınız.

Adalet ile ekonominin aynı eksende ilerlediğini keşfettik. Hemen 2010 referandumuna gittik. Bu kalkınma hızı ölülerimizi bile şahlandırdı. Ölümüz, dirimiz hepimiz oy kullandık adaletin icabına baktık. Darbe hukukundan kurtulup, iktidar hukukuna geçtik. Müthiş oldu müthiş!

Yetmedi, yürütmeyi hızlandırdık. Parlementer sistemi dehleyip her şeyi tek adamın ağzına bağladık. Yürütme jet hızıyla ilerliyor şimdi. O ne derse o!

Bu hızlı büyümeden ellerde yararlansın dedik. E tabi para fazla gelince ne yapacağımız şaşırdık. Vur patlasın, çal oynasın nereye kadar. Komşunun 4 - 5 milyon vatandaşını aldık. Dedik "Biz bunlara bakarız!". "Evlat" edinen zengin iş adamı pozlarına büründük.

En son ekonomide bir ilke imza attık.

Her şeye zam gelirken ekonomiyi tek haneli rakamlara indiren tarihteki tek ülkeyiz. İleride damadın heykelini dikerlerse şaşırmayacağım.

Ekonomimiz öyle büyüdüki, üç gençten birisi işsiz! Özür dilerim, öyle dersek beyler kızar "Zengin ülke olduğumuz için çalışmaya gerek durmuyor." O park senin bu bahçe benim, gez dur!

Neylersiniz ki bu hızlı gelişmeyi dört vatandaşımızın bünyesi daha fazla kaldıramamış.

Dört kardeş. 600 Liralık elektrik faturasını ödeyememişler. Elektriklerini kesmişler.

Canlarına kıymış canparelerim.

Ne güzel ülke olduk değil mi?

Yeni Türkiye'de İntiharımız bile DÖRT DÖRTLÜK!

Okan Kilit


×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

BİZ NE ZAMAN BU HALE GELDİK?..
Pakize Anne Türk Milletidir… Türk Milleti Pakize A...

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin