ÖMERİ'İN YOLUNDA!

iyi_kudus

Birkaç gündür yoğun olduğum için İYİ Parti'nin videosunu HUŞUUU içerisinde yeni izleyebildim. Ben böyle bir şey hazırladıklarını bilseydim abdestimi alır, iki rekat namaz kılar, besmele çeker öyle izlerdim.

Kudüs, develer, Ömer yolunda yürüyen İYİ insanlar falan, gözlerim dolu dolu oldu.

Bence diğer sağ partiler de boş durmamalı. Birisi Osman'ın yolunu, birisi İmam Şafi'nin yolunu tutsun yürüsünler. Ama tavsiyem Hz. Ali'ye yaklaşmasınlar, onun oy oranı belli! Hz. Muhammed diyecem ama onu AKP'ye kaptırdılar! Ne demişler, her şey er geç aslına rücu edermiş. Bence sağ artık aslına rücu etsin, sol telden çok takıldı!

"Sağa taze kan lazım!" diyenler muradına eriyor sanırım! Bizim kuşak 40 yaşına dayandı, bayatladık sayılırız. Bizim iliğimizi AKP kuruttu, yeni gelen neslin kanını da yeni sağ partiler içsin. Hem de tam sağın istediği gibi taze taze…

Madem İYİ Parti illa Merkez Sağ partisi olmak istiyor, o zaman yolu açık olsun. Ama biz o yolda yokuz.

Çok merak ediyorum. Acaba o reklam filmiyle din üzerinden oy kullanan kitleden yüzde kaç oy alabileceksiniz. (O kitle Türkiye'de yüzde onu geçmez) Muhafazakar bir ilçede doğmuş birisi olarak söylüyorum, ben o kitleyi birazcık tanımışsam, bırakın Ömer'in yolundan yürümeyi, çarşafa bürünüp her gün televizyon ekranlarında hatim de indirseniz, o kitle size oy moy vermez.

Benim, Tayyip Erdoğan Anıtkabir'de yatıp kalksa bile ona oy vermeyeceğim gibi!

Bir de eski siyasilerin neredeyse hepsini reklam filminin içerisine toplamışlar. Birisi bana kalkıp "Ben bundan sonra Ecevit'in, Özal'ın, Türkeş'in, Demirel'in, Erbakan'ın yolundan yürüyeceğim." dese, sen önce git bir akıl hastanesine görün derim.

Hem İsmet Paşa niye yok reklam filminde? İsmet Paşa hem Kurtuluş Savaşı kahramanı, hem de ikinci dünya savaşından Türkiye'yi çekip çıkartmış adamdır. İsmet'in yoluna da baksaydınız, bir Suriye iç savaşında memleketi allak bullak edenlerin tezkeresine belki "Evet" demezdiniz! Yoksa o oy getirmiyor diye mi reklam filmine koymadınız?

İsmet Paşa'nın tavrıyla tezkereye "Hayır" diyen CHP'yi ise takdir ediyorum. Eski genel başkanınız İsmet Paşa'da sıkıştıkça Kore Tezkeresi getirenlere aynı tavrı göstermişti. Size yakışanı yaptınız.

Tezkereye "Evet" diyenlerde bundan sonra iktidarın Suriye politikasını eleştirmez sanırım. Ömer yaşasa böyle bir yüzsüzlük yapmazdı!

Ömer'in yolundan yürüyün!

Okan Kilit

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

KADINA ŞİDDETİN ÇÖZÜMÜ VAR MI?
Siyasal İslamcılığa Karşı Çıkarken İslam Düşmanlığ...

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin