KURUMSAL KİMLİK

 KURUMSAL KİMLİK

Her kurumun aslında sahip olması gereken, kendi belirlediği kurallara önce kendisinin uyması gerektiğini bilen, rakiplerinin ve içerisinde yer alacağı siyasal yapını özelliklerini kavramış, sorumluluk bilincine sahip, ortak çalıştığı kişi ve kuruluşlarla olan ilişkilerinin düzeyini kavramış bir bilgi ve deneyime ulaşmış olması gerekir ki kurumsal kimlik oluşsun.
Bu özellikleri kendine ilke olarak edinmiş bir kurum zaten "Kurumsal Kimliğini" kendi bilincinde oluşturmuş demektir.

Kurumsal kimlik olarak nitelendirilen kavram aslında adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi bir kurumun, içinde hem de dışında duruşunu, davranışını, imajını temsil eden kavram, yani kimliğidir.
Bir başka deyişle kurumsal kimlik iç ve dış dünyada o yapının görünen yüzüdür. Şimdi aman ha kurumsal kimliğe laf söylemeyin diyenler -kimsenin kurumsal kimlikle sorunu yok- nedir bu kurumsal kimlik size göre?

Kurumsal kimlik, kurumun görünen yüzü vizyonu misyonu değil mi? Öyleyse buyurun kurumsal kimliğinizi taktim edeyim:

Genel başkan Ismet Celal Semih abileriniz Arzu Ruhsar ablalarınız… Bir de yeni akraba olduğunuz ittifak içimdeki Metiner Ensarioğlu Dilipak Kadir kardeşleriniz…

Bir kurumu kim yönetiyorsa kurumsal kimliği de odur. Bunun başka mantığı yoktur. Şimdi genel başkan ittifak dedi kimse kurumsal kimlik sormadı değil mi? Biz eleştirince niçin karşımıza kurumsal kimlik hikayesi çıkıyor o zaman?

Şayet kurumsal kimlik diye bundan 20 yıl öncesi kastediliyorsa o camlar çoktan bardak oldu. Ortada hareket kalmadı ki kurumsal kimlik kalsın…

Şehitlerimiz gazilerimiz derseniz ben de utanın derim. Kimsesiz aç susuz kıyıda köşede çaresiz yaşayanlar sizden de bizden de hesap soracak….

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

YIKAMADIĞIMIZ PUTLARIMIZ
Ne Diyem

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin