Perşembenin gelişi

YENİ BİR DÖNEME DOĞRU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz,

Attığı Twitte "2 Nisan 2017 Pazar, ülkemiz için tarihi bir gün olmaya aday. Ya referandum ya seçim" şeklinde bir açıklama yaptı.

Yanılmıyorsam Yozgat'tan 1. sıra adayı olup secilememisti bu muhterem. Yani bir zamanlar mhpnin kalesi olarak bilinen Yozgat'tan.

Bu twitin anlamı ne?

Veya bu twitter size ne düşündürdü?

Bu bir tesbit mi yoksa tehdit mi?

Tesbitse beklenen bir durum. Bu saatten sonra başka yol yok. Anayasa teklifi meclisten geçerse sandık millete gider. Bunun belli bir süreci var. Bu süreç de nisan ayı içerisinde olacaktır. 

Peki bu tweet aba altından sopa göstermek anlamı taşıyorsa o zaman durum vahim. 

Bir bu demekki meclisten bu yasanın geçmeme ihtimali bulunuyor bunun için vekillere ayağınızı denk alın mı deniliyor?

İki eğer bu yasa meclisten geçmezse erken seçim göstererek bazı yerlere mesaj veriliyor olabilir. Tekrar listeye girmek isteyen vekilliği bırakmak istemeyenlere davet mi gözdağı mı? Eeeeee ne de olsa koltuk var işin içinde diye mi düşünüyor bu beyler? 

Demek oluyor ki her durumda mhp içinde bu yasaya bu şekliyle muhalefet edecek milletvekili sayısı beklenen üzerinde. Yoksa düğün değil bayram değil Sadri durmaz niye durduğu yerde böyle bir tweet atsın değil mi?

Aynı saatlerde Burhan Kuzu "Başkanlık geldiğinde iki partili sistem olacak MHP kapanacak." buyuruyor. 

Bu twitin anlamı burhan kuzunun açıklaması ile birleşince daha net bir ifade kazanıyor. Mhp içerisinde yer alan hayır demenin ihtimali bulunan vekillere ınce bir ayar mı desem yoksa ınce bir gönderme mi karar sizin?

Seçim ihtimali olursa bakın listeye giremezsiniz girseniz bile seçilecek yerlere yazılma ihtimaliniz yok mu deniliyor? Başkanlık gelirse zaten mhp diye bir parti kalmayacak o zaman akp içinde kendinize yer bulamazsınız mı deniliyor?

Her neyse ülkücü milliyetçi Türkçü hareket büyük bir sıkıntılı sürecin içine girdi. Bu saatten sonra çıkış yolu bulunur mu bilmem? Bir dönemin yol başçıları önderleri artık sorumluluk alıp meydana çıkarsa belki bir yol açılır belki bir nefes alacak ortam oluşur. Aksi durumda ölmez denilen bu hareket ölmek üzere. 

Ya tamam denilecek ya da sorumluluk alması gerekenler meydana inecek.

Ya yeniden diriliş için mücadele başlayacak ya da ellerimizi açıp bu kutlu sevdaya bir fatiha okunacak.

Bir dönemin çileye talip yiğitleri buyurun toplayın kutlu toyu. 

Doğan Ay

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

İDDİA-YI TAYYİBAN MAKAMINDA ŞARKÎ ZEKÂLAR
Katliam

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin