Türkiye Mozaik Değil Mermerdir

Dünden beri Meral Akşener'în sosyal medya hesabından atılan bir tweette geçen ''mozaik'' kelimesinin tartışıldığını görüyorum.

Önce mozaik konusunda fikrimi söylemek istiyorum.

Türkiye mozaiktir demek birleştirici bir cümle değildir. Çünkü mozaik birbiriyle iç içe geçmeyen parçaların yan yana gelmesiyle oluşur ve kolaylıkla parçalanabilir

Türkiye Türküyle, Lazıyla, Kürdüyle iç içe geçmiş, aynı inanca sahip, akrabalık bağları olan sert bir mermerdir. 1000 yıldır Anadolu'da beraber yaşıyoruz.

Allahımız bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir.

Halayımız bir, horonumuz bir, zeybeğimiz bir

Türkülerimiz bir, ağıtlarımız bir, uzun havamız bir

Şehidimiz bir, gazilerimiz bir, cenazemiz bir, düğünümüz bir

1000 yıldır acıda, sevinçte ortak yaşadık. Kimimizin anası Kürt, Kimimizin babası Laz, Kimimizin gelini Türk, Kimimizin damadı Çerkez

Birbirine bu kadar iç içe geçmiş bir millet mozaik olabilir mi?

Eğer Türkiye, mozaik olsaydı şimdiye kadar çoktan parçalanırdı. Kaç yıldır bizi bölmek için balyoz darbeleri vurdular ama parçalayamadılar. Çünkü biz mozaik değil mermeriz. Ancak bir mermer bu kadar darbeye karşı dayanabilir.

Türkiye mozaiktir diyenler Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısını yıkıp federatif sistemi kurmak isteyen solcular ve Kürtçülerdir.

AKP de açılım sürecinde mozaik deyimini çok sık kullanmıştır. Hem de sözde kardeşlik adına gururla söylediler.

O günlerde megri megri diyerek HDP ile kol kola yürürken mozaik deyimine ısrarla karşı çıkmıştık. Bugün de karşı çıkıyoruz.

Sayın Meral Akşener'in sosyal medya hesabında böyle bir kelimenin kullanılması kabul edilemez.

Söz konusu tweet tepkiler üzerine kaldırıldı ama yetmez. Bu tweeti atan sosyal medya danışmanı kim ise derhal görevine son verilmeli ve kamuoyuna açıklanmalıdır.

Ancak bu sayede Meral Akşener'e destek veren milyonlarca insanın vicdanı huzur bulabilir.

İYİ partiyi daha yolun başındayken linç etmek için fırsat kollayanlar varken böyle vahim hatalara prim verilmemelidir.

İşi baştan sıkı tutmak gerekir. Böyle zırvalıklara bir kez sessiz kalınırsa devamı gelir. Bu durumdan ise en çok Türk düşmanları mutlu olur.

İYİ parti, 15 yıldan sonra bu milletin umudu olmak için kuruldu. Bu umudu yok etmek isteyen KÖTÜLERE fırsat vermemek her İYİ insanın görevidir.

BURÇE
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNİN DIŞİŞLERİ BAKANI ZAYE...
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış