YANDAŞIN MELEĞİ YILMAZ...

Ülkenin okurluk oranına katkıda bulunmak yerine doğrudan yazarlığa heveslenen birinin elbette aranan kaliteye ulaşamaması ve yazım kirliliği yaratması normaldir. Bu tip vak'alara halk arasında ''cahil'' denir.

Türk İslam töresinde hatun kişi sözü dinlenir kişidir. Adabı, duruşu, zerafeti ve nezaketi ile edinir bu saygınlığı. Oysa ülke olarak o kadar asimile olmuşuz ki, kadın olmanın kıymetini yine kadınlarımız bilmiyor. Yahut o kadınlar bizim olmadıkları halde bize dair yorumlar yaparak hadlerini aşıyorlar. Bunun son örneği, Meral Akşener ve yola çıktığı arkadaşları hakkında eleştiri yaptığını sanarak bir yazı yazan Mehtap Yılmaz isimli hanımefendidir. Hanımefendi kelimesi cinsiyetime olan saygımdandır, zira Mehtap hanım pek hanımefendi gibi davranmamış.

Birini,yapılan bir işi, herhangi bir kurumu yada mevcut sistemi eleştirebilmek hakkımız elbette vardır. Ama insanların değer yargılarına, seçimlerine, inandıklarına yada kişiliklerine hakaret edemezsiniz. Hakaret ile eleştiri arasında ince değil oldukça kalın bir çizgi vardır ve bu çizgiyi aşmak cesaret değil korkaklık ve iktidar yalakalığının aşırı dozda alınmasından kaynaklı bir hadsizliktir.

Mehtap hanım, hayatı boyunca fikirlerinin doğruluğuna sadece kendisi inanmış ve bu yüzden fikirlerine değer verilmemiş.

Ülkenin okurluk oranına katkıda bulunmak yerine doğrudan yazarlığa heveslenen birinin elbette aranan kaliteye ulaşamaması ve yazım kirliliği yaratması normaldir. Bu tip vak'alara halk arasında ''cahil'' denir.

Sadece kocasına yaranabilmek için kayınvalidesine yapmacık sevgi sözcükleri söyleyen gelin gibisiniz Mehtap hanım. Kocanız olarak kimi kastettiğimi herhalde açıklamama gerek yoktur.

Rabia işareti hakkındaki yorumunu tuvalette yazan hanımefendi, BOZKURT işareti hakkında yorum yapmadan önce aynaya bakmış olmalı ki mide kalkması ile kaleme sarılmış. Zira BOZKURT simgesi hiçbir partiye mal edilemeyecek kadar TÜRKtür ve bunu bilmemesini bu aziz milletle ırkdaş olamayacağı gerçeğinden ziyade okurluk konusunda ki başarısız künyesine veriyorum.

Son olarak, lütfen istirham ediyorum ekmek yediğiniz ülkenin insanlarına biraz saygı duyun da köşe yazılarına yer vereceğiniz kişileri en azından belli bir zeka kriterine göre seçin. Aksi durumda, mahalle ağzı ile köşe yazan insanları kabul eden gazetelerin sahiplerini de, komşu hatırı güden bakkal Naci'nin kara kaplı defteri ile iflasa sürüklenişine benzeyen bir son bekliyor. ''Kıroyum ama para da bende yalakalıkta'' diyen bu güruhu tarih affetmeyecek gibi cümlelerle onurlandırmak saçma olur. Bu memleketin öz evlatlarının ayakları altında öyle bir ezileceksiniz ki, değil tarih ;doğuran anneleriniz bile hatırlamayacak sizi efendiler...

Telif Hakkı

© Bilge Edip Ece @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

KALA MALA'cılar
BATININ UZAKDOĞU'DAKİ KURBANLIK KOYUNLARI

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/