VEFA

​Yaşlı adam, sabah erken evinden çıkar, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin çarpmasıyla yere yuvarlanır ve hafif yaralanır. Sokaktan geçenler yaşlı adamı hemen en yakın sağlık birimine ulaştırırlar. Hemşireler, önce pansuman yapar ve 'biraz beklemesini ve röntgen çekerek her hangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini söylerler. Yaşlı adam huzursuzlanmıştır; acelesi olduğunu, röntgen istemediğini söyler. Hemşireler merakla acelesinin nedenini sorar. "Eşim huzur evinde kalıyor. Her sabah birlikte kahvaltı etmeye giderim, gecikmek istemiyorum" der. Hemşireler "Eşinize haber edip biraz gecikeceğinizi söyleriz" deyince. Yaşlı adam üzgün bir ifade ile "Ne yazık ki karım alzheimer hastası hiç bir şey anlamıyor, hatta benim kim olduğumu dahi bilmiyor" der. Hemşireler hayretle "Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor neden hergün onunla kahvaltı yapmak için koşuşturuyorsunuz?"diye sorarlar. Adam buruk bir sesle "ama ben onun kim olduğunu biliyorum" der… 

Evet bayım sizin derdiniz nedir bilmeyiz ama biz Samsun'da niçin bulunduğumuzu çok iyi biliyoruz. Biz Samsun'da kara toprağın bağrına kimi gönderdik farkındayız. Biz kimi yüreğinize sonsuz bir hasretle sakladık görüyoruz. 

Sizin kim olduğunuzu bilmiyoruz lakin Ozan Arif'in kim olduğunu çok iyi biliyoruz. 

Artık Onun bizi görmesi duyması mümkün değil ama BIZ ONU TANIYORUZ. Biz Ona sonsuza kadar kefiliz. Siz ister tanıyın ister tanımayın ister dua edin ister etmeyin sevenleri Ona yeter. Yollara düşüp helâlleşmek için saatlerce yol gidenler var çok şükür. "Kişi sevdiği ile beraber olur" biz de şükür sevdiğimiz insanlar ile beraberiz. Sizin tercihiniz Metiner olabilir bizim tercihimiz OZAN ARIF. Kısmet bu. 

Vefa gönül borcudur. 

Vefa erdemdir. 

Vefa samimiyettir. 

Vefa insan olabilmektir.

Vefa dostluktur. Vefa asalettir.

Vefa kişisel çıkarları unutabilmektir. 

Vefa kurulan hayallere yaşanan sevdalara kavgası verilen davalara sadakattir. 

Bunlar bulunmuyorsa sizde vefa aramak bizim suçumuz.

İnsanda VICDAN, YÜREK ASALET Olmayınca vefa da olmaz.

Tanrı önce Türk'ü bu vefasızlardan korusun . 

Doğan Ay

O Arif'ti, Siz Kimsiniz
TÜRK AĞLIYOR

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/