SİYASA TOPLULUĞU MANİFESTOSU

MANİFESTO

Türkiye'de çok şey normalleşti: Hırsızlık, terbiyesizlik, sözünden dönmek, ikiyüzlülük, tutarsızlık ve zalimin ettiğinin yanına kâr kalması… Bunlardan razı değiliz.

Türkiye'de çok şey anormal karşılanır oldu: Gülümsemek, selamlaşmak, çıkar gayesi gütmeden emek vermek ve güçlüye boyun eğmemek. Biz, "herkesin içtiği su"dan içmeyeceğiz.

Siyasa Topluluğu, basitçe bu ülkenin "ortalama iyi" insanlarının siyasette temsil edilmesini amaçlayan bir düşünce kuruluşudur. Hem ideolojik, hem güncel sorunlara dair politikalar üretip, çözümler sunmak istiyoruz. Vazifeye atılmak için içinde bulunduğumuz ahval ve şeraiti düşünmeden yola çıktık. Fakat istikbalde Türk çocuklarının Türk olmaktan mutlu olacakları, özgürce hayal kurup gerçekleştirebilecekleri bir ahval ve şerait yaratmak en büyük arzumuzdur. Millete borcumuzu, milletin okumuş, hayırlı ve iyi evlatları olarak böyle ödeyeceğiz.

Bilimsel düşünceye, özgürlükçü anlayışa, temiz siyasete sonuna kadar inanıyoruz ve bağlıyız. Türkiye'nin bir Irak, Afganistan yahut Suudi Arabistan olmayışındaki sırrın Sevr'i reddedebilmesinde, özgür dünyayla eşit şartlarda ve medeni usulde Lozan'da oturabilmesinde saklı, hülasa Atatürk'ün yolunda olduğunun bilincindeyiz. Yepyeni bir Türkiye tesis edilirken, yeniden bir millet olmak için, yeniden selamlaşabilmek, yeniden birbirimizi sevebilmemiz için sağduyunun, iyi niyetin ve ince zekanın temsilcileri olacağız. Akla, bilime, saygıya ve milli terbiyeye önem verecek, teknolojik gelişmeleri takip edecek, çağın akıntısına karşı kürek çeken değil, önünde yelken açan Türkler olacağız.

"Ne mümkün zulm ile, bîdâd ile imhâ-yı hürriyet?
Çalış, idrâki kaldır muktedirsen âdemiyetten!"

www.siyasa.info

twitter.com/SiyasaToplulugu

facebook.com/siyasa.topluluk

instagram.com/siyasatoplulugu

Telif Hakkı

© Emrah Ece @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

DAĞINIK DÜŞÜNCELER
GÜNDEME DAİR ''ORDAN BURDAN ŞURDAN''

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/