SAATLİ MAKARA TAKVİMİ

Miladi takvimi hiç ilgisi olmadığı halde Hıristiyanlıkla bağdaştırıp cahilliğine cahillik, bağnazlığına bağnazlık, yobazlığına yobazlık katanlara yeni takvim önerilerimiz:

Gerçekten milli tarih ve ananelerimize bağlı olmak gibi bir kaygınız olmadığı için 12 hayvanlı Türk takvimini teklif etmeyeceğim.

Çünkü o takvimde sadece on iki tane var ama memleket dolu...

***

7-8 milyonluk nüfusuyla dünyayı istediği gibi yöneten İsrail'in 5778 yılında olan ve geleceğin süper gücü Çin'in 4716 tarihini gösteren takvimlerine zaten yetişemezsiniz. O yüzden bu ikisini direk olarak eliyorum...

***

O sebeple Pakistan takvimi verebiliriz henüz 1440 yılına yeni girdiler. Din kardeşimiz, bizi de çok severler. Ülke harabe gibi ama takvimleri az kullanılmış, pırpıl pırıl. Üstünde fazla çizik yok.

***

Veya sınır komşumuz ve dindaşımız İran'ın kullandığı takvimi verelim; içinde kesinlikle Noel falan yok, üstelik  her sayfasında İsrail'e ve büyük Şeytan ABD'ye edilmiş yakası paçası açılmamış fakat -asla yapılmayacak- olan küfür ve tehditler var. Hazır Kudüs ve Filistin meselesi yine gündem olmuşken tam size göre. İran takvimi de tertemiz fakat bir kusuru var; ortada İsrail yok. Çünkü o da 1396'yı gösteriyor henüz.

***

O kadar derine gidemeyiz, biraz daha yüzeye yakın olsun derseniz Hindistan'ın kullandığı takvime buyurun. 1939'u bitirip 1940'a girecekler. Deve sidiği yerine sığır sidiği ikramımızdır. Dileyen beraber girebilir hatta Gandhi'yi bile görebilir...

***

Canım daha yakın bir tarih olsun, biz batının sadece yılbaşısına karşıyız; diğer her haltını özümsedik yaladık-yuttuk aslında,  diyorsanız elimizde size cuk oturacak olan Etiyopya takvimi var. Hani şu ilk Müslümanlara yardım eden eski Habeş kıralının ülkesi. Bu elimde görmüş olduğunuz ve 13 ay çeken takvim, henüz 2011 yılına girdi yani ortada fetö bile yok.  Düşünsenize, arkadaşlar can-ciğer kuzu sarması durumlarını yaşıyor doyasıya.

Sizler de bizlere, "Ergenekoncu" damgası vurup küfretmekle meşgulsünüz, ne güzel işte. Aynı eski günlerdeki gibi...

***

Henüz karar veremediyseniz stoklarımızla "sinirli" birde Kuzey Kore takvimi var; henüz 107 yılında olduklarını sanan ve hepsi birbirine benzeyen, birlikte ağlayıp birlikte gülen bir avuç insan, kurdukları küçük dünyalarında bambaşka bir kafayı yaşıyorlar.

Elinde sigara ile kızkaçırandan hallice füzelerini severek Amerika'nın şahsında tüm Batı alêmine posta koyan tontiş bir liderleri bile var...

Birlikte voltranı oluşturup çok pis posta koyarsınız Batı'ya...

***

Buyurun efendim...

Siz beğenin biz paket yapıp yollarız...


Yahya HOÇUR

1.1.2018

Telif Hakkı

© Yahya Hoçur @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

2018
İYİ PARTİ’NİN TÜRKİYE TASAVVURU

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/