HAYAT ve BİZ

hayat_biz

BİZ ve HAYAT

"Bırakın arkadaşlar hayatı. Aktığı gibi gitsin. Aman dur, dikkat et derken hayat akıp gidiyor farkında bile değiliz. Şimdiye kadar akan zamanı durdurabildiniz mi? Hayır. Çünkü bunu başarabilen biri yok. Hayat tüm güzellikleri ve zorlukları ile beraber devam ediyor. Kimseye de aldırış etmiyor. Siz isteseniz de istemeseniz de bir su gibi akıp yolunu buluyor."

Akıp giden bu hayat bizi bir yerlere sürükler.

Biz onun sürüklediği yere gideriz. Aslında karar veren bizmişiz gibi ama gerçekte biz miyiz?

Şimdi soracaksınız ben bu süreçte etkisiz eleman mıyız? Hayattaki en büyük karar bu belki de. Hayatı ne kadar yönetiyoruz?

Hayat denilen bu nehirin içinde konumunuz ne?

Etken mi edilgen miyiz?

Etrafınıza bir bakın sonra kendinize dönün ve karar verin etken olup olmadığınıza.

Bu noktada bize sorumluluk düşüyor. Madem ki bir yolumuz var madem ki bir davamız var buyurun yola revan olalım. ETKEN olarak yürüyelim. Başkaların peşinden koşmadan kartondan kahramanlar yapmadan yürüyelim.

Elbette Türkçü hareket mensubu olduğunuz için siz hayatınıza yön veren kişi olmalısınız. Yani olaylar karşısında ETKEN olmak zorundasınız.

Dalından koparılmış bir yaprak gibi bir o yana bir bu yana savrulup duruyorsanız edilgen oldunuz demektir. Oysa bizim kavgamız ETKEN olmak degil miydi? Aksiyoner bir sevda mensubu değil miydik düne kadar?

Bugün geldiğimiz noktada seçimlerimizi biz yapıyorsunuz aslında. Biz bize ikram edilenin önümüze konulanın dayanılmaz hafifliği ile yaşıyoruz. Bu durum hoşumuza da gidiyor. Çünkü kendimizi yormuyoruz.

Pencerenizi ne kadar açık bırakırsanız o kadar geniş bir alana hakim olabilirsiniz unutmayın. Hayata sadece dar pencerenizden bakarsanız olayları da öyle görürsünüz.

Kendinizi sıktıkça sadece o çerçeveye odaklanırsınız ve daha geniş çerçeveyi kaçırırsınız.

Sadece açık fikirli olun. Korkmayın doğruları konuşmaktan.

Neden olmasın diye düşünün. Evet neden olmasın? Başarının ilk adımı bu değil mi? Olamaz değil neden olmasın diye başlamak. Bu hayat sizin bu karar sizin. Nasıl olsa bitecek bir hayat. Nasıl yaşadığınız önemli.

Kesin,net olun sınırlarınızı duruşunuzu bozmayın.

Doğan Ay

Thierry Hentsch...
"SAYIN(!)" ŞEREFSİZLER...

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/