Güçlü Nazlı Güçlü 5-D

Yeğenim Nazlı Hilal, 5. Sınıfa gidiyor.
Önemli bir sınıfa gidiyor.
Stratejik bir sınıf, ilkokul filan sanıyorsunuz ama değil.

Eskiden olsa ilkokuldu.
Be heeey neler değişti haberiniz yok yeni ortaokul. Yani artık eski ilkokul yok yeni ortaokul var.

Hamdolsun.
Kolay değil.
Şükürsüzlüğün alemi yok kız tek başına ortaokula geldi. Ortaokul da bitti.
Milletçe bunu görmeli ve beğenmeliyiz. Çünkü ilahi bir irade belli ki onu bu seviyelere kadar getirdi. İlkokulda hemen her derste zorlandı.
Olabilir.
Olur yav insanlık hali. Netice itibariyle dün dünde kaldı. Bugün ise duyduk ki onun bu ortaokullu oluşunu kıskanıyormuş tüm okul. Hatta ne ortaokulu be liseliler üniversiteliler. Hepsi köpek olmuş köpek. Nasıl olabilir bu kız nasıl ortaokullu olur diyormuş.

Tabii kardeşim, benim yeğenim dile kolay ortaokullu oldu. Kıskanmayıp ne yapacaklar. Belli ki korkuyorlar. Nazlı'nın matematik kötü, fen'i de, Türkçe ve hayat bilgisine hiç girmiyorum bile. Ama onun Allah'ı var be Allah'ı.

Heeyt he.
Ne yapsın feni, matematiği.
Hem matematik bize öğretilen şu İngiliz'in matematiği değil mi?!
Yıllarca bu şerefsizlerin yalan matematikleri gösterilmedi mi soruyorum size ya!
Onların matematikleri yerin dibine geçsin bizim kendi matematiğimiz var.

Neyse efendim bunlar sorun değil.
İsterse Nazlı okumada bile zorlansın.
Bizim üstümüze düşen milletçe Nazlı'nın arkasında olmaktır.
Bu bizim şerefimizdir. Bu töremiz. Bu ananemizdir.
Nazlı en iyi üniversite mezunlarından daha iyidir.
Bunu artık görün, görmeyen itoğlu itler çıkarsın diplomalarını, en kötü diploma bugün lise diploması kardeşim madem Nazlı'yı beğenmiyorsunuz nasıl aldınız o lise diplomasını. Çalışıp almışlar peh. Nazlı sayesinde çalıştınız bunu unutmayın.

Ne var Nazlı'nın dersleri kötüyse.
Milletçe gerekirse aç kalırız yine de mezun ederiz Nazlı'yı. Nazlı değil, hocaları kendisini düzeltsinler ilk önce. Hem Nazlı'yı eleştiriyorsunuz da kim var Allah aşkına ortaokuldan mezun olabilecek bu ülkede.

Saydığınız her isim duysam da duymasam da adam değil, şerefsiz aç köpektir bu böyle biline. Sadece Nazlı mezun olabilir. Kaldı ki Nazlı, değil ortaokulun tüm eğitimin gelmiş geçmiş en iyi öğrencisidir. Bu yüzden Nazlı'nın eğitimi bir beka problemidir. Nazlı'nın ayrıca derslerinde neden geri kaldığını hepiniz biliyorsunuz. Diğer sınıflar yüzünden. Yıllarca bu kız diğer sınıflarla yapılan gizli anlaşmalar yüzünden geri kaldı.
Yav bunu herkes biliyor.

Nazlı'ya defter alınmış, kalem alınmış. Ne niyetle alındığını gayet de biliyoruz değil mi bu defter ve kalemlerin. Ben sattırdım derhal. Bazılarına da ortak buldum artık üç dört arkadaş dönüşümlü kullanacaklar.
Daha iyi oldu tabii.
Yıllarca Nazlı'da durdu da ne oldu.
Kaç sayfa yazı yazabildi.

Neyse konumuz o değil.

Bakın bütün ilkokul Nazlı'ya hayran.
Hayran.
Herkes Nazlı'ya geliyor 1. Sınıflar 2.ler... Bunu görelim artık. Nazlı geçen derste 5 kaleminden 3 tanesini bu arkadaşlarına vermiş. Bakın şu necipliğe. Alicenaplığa. Kim yapar ya Hu.
Bir kalemi de zaten en sevdiği arkadaşında duruyor hep, henüz vermedi. Ama olsun kim olsa en sevdiği arkadaşına verir kalemini bunlar mühim değil. Arkadaşlıktan taviz verilmez.
Bir kalemi de kayıpmış.
Peh be yazıklar olsun. Yalan iftira be kardeşim. Kalem mi nerede? Ne demek nerede? Siz önce sizdeki silgileriniz nereye gitti onu deyin hele. Silgi yav silince azalır mı hiç.

Neyse. Konumuz bu zor günlerde ona kalem almalıyız. Defter alalım. Toplanalım birlik olalım. 5 A'dan, 5 B'den, 5 C'den dün bütün saç saça baş başa kavga ettiği kızlar, bugün Nazlının bu sebatkar eğitim hayatında birer destekçisi oldular.

Geçen gün Pelin Su, Nazlı'nın fen ödevini soran hocasına kafa attı.
Adi kadın Nazlıya ödevini yaptın mı demiş?
Ya sen kimsin?
Senin düne kadar hayat bilgisi hocası Muzaffer bey ile kırıştırmadığını bilmeyen mi var. Sen kimsin de fen bilgisi ödevini soruyorsun hain, alçak.
Yapmıyor Nazlı ödev mödev buyur. Beğenmiyorsan defol müdür orada. Sınıfın en mahrem sırlarını git anlat onlara alçak. Senden de bu beklenir zaten.

Neyse Pelin Su gereken açıklamayı yaptı zaten. Pelin Su, alim bir kız. Onun söküp attığı tırnağı olamazsınız tırnağı. Bakın kolay değil Nazlı 14 kişilik sınıfta sınıf başkanı. Sınıftaki diğerleri gibi değil bizden birisi o. Bu görev ona verildiyse tüm 5 D sınıfının ferasetiyle verilmiştir.
Gelin Nazlıyı artık sorgulamayalım.

Nazlının dersleri kötüymüş,
Nazlının arkadaşları ile arası kötüymüş, Nazlı 13 arkadaşının hepsine aynı tutumda değilmiş.
Bunlar alçaklıktır.
Nazlı herkese karşı aynı tutumdadır.
Ama sınıfta 5 kişilik bir çetenin olduğu da apaçıktır. Onlara da mı aynı olacaktı ya el insaf.
Bakın Sena, Poyraz, Kaan, Mehmet ve Sude.
Ya bunların kendilerine bile hayrı yok kendilerine. Sınıftaki fotokopileri almamışlar. Almasınlar. Onlar zamanında Nazlıya silgi bile vermediler silgi 1 D sınıfını ne çabuk unuttunuz. Millet sınıfça sıraya girip okuma fişi alıyordu okumaaa. Bugüne bugün test kitaplarından fotokopiler dağıtılıyor. Şimdi bazıları çıkmış 5 A'da test kitapları dağılıyor diyecek. Kardeşim onlarda 1. Sınıftan beri dağıtılıyor. Nazlının evine gelin bakın a'dan z'ye bütün yayınevleri var. Nazlı çözmüyor bile. Nazlıya almalıyız da o ayrı. Sınıftakilere Nazlı testlerinden fotokopi dağıtmış mı dağıtmış.
Be Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar. Geçen birisi bana test kağıdı gelmedi dedi. Hoca gelene kadar Nazlı öğrenciyi tek ayak üstünde tutmuş. Hocaya derim diye tehdit ediyor o da.
Sen kimsin ya. Sen kimsin satılmış köpek?
Test kitabı gelmemişmiş. Şükredeceği yerde. Efendim bunlar yalan. Oyun oyun. Akıllarınca Nazlı'yı zayıf gösteriyorlar. Test alamadım diyen elemanın bu beşli çete ile beraber teneffüste poğaça almışlığını hadi yalanlasınlar da görelim. Kayıtlar var kayıtlar. Yok öyle çamur at izi kalsın. 5 D sınıfı çok büyüdü kardeşim. Bakın bu beş mendebur olmasa şu an en az 12 D olmuştu bile. Hatta belki de üniversite olmuştular.

Mehmet okul birinciymiş, bu sınıftaki kavgalardan çok yorulmuş 5 C'ye gidecekmiş. Gitmezse ondan namert ondan alçak kimse yok. Sude resime yetenekliymiş. Resim ne be. Resim ders mi? Fen, , matematik, Türkçe bunlara yeteneği olmayanın diğer dersleri hep 5 olsa ne olur. Çöp. Kaan sporcuymuş. Önce insan olacak insan. Götünü göbeğini aça aça spor yapıyor.
Yüzücüymüş de bilmem ne namaz kılıyor mu namaz. Nazlı sınıfa seccade aldı be. Hem de 8 tane. Her seçildiği dönem bir tane aldı. Poyrazın aklı bir karış havada zaten. Yav her biri bir garip kardeşim ne anlatacaksın.

Geçen Poyraz, Nazlı sözlüye kalktığında 100 alınca hocam onun cevabı yanlıştı nasıl 100 verirsiniz diye alçakça kahpece bir isyan başlattı sınıfta. Ne demek kardeşim yanlıştır doğrudur o hocayla onun arasında illa doğru mu cevap verecek namert herif ya. Resmen itibar suikasti. Neyse sinirlendim daha da açmayacağım konuyu. Bunlar böyle işte kardeşim. Bunlar aciz. Bunları boş verelim. Biz Nazlıyı yeniden sınıf başkanı seçmeliyiz.

Bakın Nazlı gibi bir eğitim neferi, bu eğitim sistemine asla gelmez. Bunun farkına varalım. Dersler mersler gelip geçici. Bunun önemi yok. Nazlı doğuştan eğitim için doğmuş bu apaçık. O yükselecek ki hepimiz yükselelim. O yüzden varımızı yoğumuzu onun başkanlığına adayalım. O mazallah başkan olamazsa hepimiz işimizden aşımızdan oluruz. Kaan'ın, Sude'nin sınıf başkanı olduğu dönemi hatırlayın 1 D yıllarını okumayı çözen yoktu okumayı.
Neyse ki o günler geride kaldı. Sınıfça çarpım tablosuna kadar geldik. 5. Sınıfta bazıları daha iyi olurmuş yav Allah aşkına 5 C'yi görüyoruz, konuşturmayın beni şimdi 5 C geometriye geçmiş de ne olmuş o sınıfta İlayda ile Berke fingirdeşiyor be kardeşim. Olmaz olsun öyle başarı maşarı.

Gelin aklınızı başınıza alın Nazlı'dan başka çaremiz yok. Gün birlik günüdür. Şimdi hep beraber yazalım. #GüçlüNazlıGüçlü5D

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

DEMOKRATİK DEĞİL!
ADALETİN KATİLİ DEMOKRASİ

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin