BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

kapak_isinsu

Emine Işınsu'nun ardından... 

Bazı İnsanlar vardır,hiç yüz yüze görüşmemişsinizdir ve hatta onlar sizi tanımazlar.Ama sizi tanımadan, kim olduğunuzu bilmeden hayatınızı etkilerler.Düşüncenizin, fikrinizin şekillenmesinde payları olur,size hiç tanımadığınız zamanları yaşatırlar,uzatırlar ellerini, sizi alır hiç gitmediğiniz ellere götürürler.

İşte beni tanımadan,var olduğumu bile bilmeden bana yep yeni dünyalar gösteren, bana hiç kavuşamayacağım kadar uzak zamanları yaşatan bir çok isim oldu hayatımda.

Bunların içinde benim için en değerlileri kimdi diye sorguladığımda şüphesiz ilk aklıma gelen Atsız, Sepetçioğlu, Dağcı gibi isimler gelir. Ve bu ‚en değerlileri' arasında kendine yerini fazlasıyla hak edinen bir ismi,bence Türk Edebiyatı'nın en güçlü kalemlerinden biri olan çok sevdiğim yazar sayın Emine Işınsu'yu kaybettik bugün.

Çok üzgünüm,elbet ki insanoğlu ölmek için yaratılmıştır.Ama bu kadar parlak, bu kadar berrak zihinler, kelimelerle sadece beyne değil aynı anda yüreğe dokunmayı bilenler çok nadir günümüzde.Onun için gönül böyle ustaların ebedi yazmasını, durmaksızın üretmesini istiyor.
Kendisi bilmez ama Emine hocamın bende, düşüncemde, fikrimde çok hakkı var.Başta annem olamak üzere tüm ailem adına çok değerli İskender Öksüz hocama, evlatları kardeşim Murathan'a, Elif Kalıpçı ve Yağmur Okçu'ya ve tüm ailesine, sevenlerine sabır, merhuma Allah'tan rahmet diliyorum.

Türk Edebiyatının çok değerli bir kalemi daha bir daha yazmamak üzere sustu.

Emine Işınsu'yu bağrına basan toprakta aynı çiçekler gibi fikirlerin de büyüyeceğini, Emine Işınsu'nun izinden giden yeni kalemlerin, özellikle genç hanım kalemlerin yetişeceğini ve gittikçe kararan dünyamızda ışın ışın parlayarak aydınlık getireceklerini umuyorum. 

Çünkü bence bugün Türklüğün her zamandan çok daha fazla düşünen, düşündüren, hisseden ve hissettirebilen cesur hanımlara ihtiyacı var.

Türk bir kalemdi,
Türk aşığı bir kalemdi...
Başımız sağ olsun.

Mehmet Alp

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Abla: Emine IŞINSU
EMİNE IŞINSU DA GİTTİ

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin