CUMA(M)NIZ MÜBAREK OLMASIN

Evet doğru okudunuz,
cumamız mübarek olmasın, çünkü mübarek değil!

Mübarek kutlu demek, bizim toplum ve dilimizde ilahi kutsiyet içeren manada kullanılır.

Sıfatlarından biri El-Adl, olan, yani mutlak adaletli olan Tanrı, 4000 ırz düşmanın cezasız kalmasını, kadın, erkek, çocuk demeden ırzına geçmenin yasal olarak meşru zemine yerleştirilmesini sağlayan bir toplumun hiç bir gününü kutsamaz!

Ne çarşambasını, ne perşembesini, ne de cumasını!

Bu toplum dindarlığı bir bayana kılık kıyafeti yüzünden otobüste tekme atmaktan ibaret olan ve bunun için ceza bile almayan, hatta bir kısmı tarafından meşru algılayanlardan oluşan bir toplum artık.

Bu toplum tecavüze uğramamak için kendini müdafaa eden gencecik kızların vahşice öldürüldüğü, ellerinin kesildiği ve yakıldıkları ve bir de anılarına bazıları tarafından 'O da kısa etek giymeseymiş' diye hakaret edildiği bir toplum!

Bu toplum komşusunun 3 yaşındaki sabisinin ırzına geçen canavarın hak ettiği adaleti hakimleri, mahkemelerinden değil, mapustaki mahkumlardan bekleyen bir toplum!

Bu toplum 'dindar vakıfların' erkek çocuklarının ırzına geçtiği, olay ortaya çıkınca en şiddetli şekilde cezalandırmaktansa olayı örtbas etmeyi tercih eden toplum!

Bu toplum öz anası, öz kızından tahrik olan şerefsizlerin 'din adamı' diye cemaatlerden saygı ve itibar gördüğü bir toplum!

Bu toplum yobazların öteki dünyada kendi 'cennetleri için' bu dünyada insanların hayatlarını cehenneme çevirme hakkını kendinde gördükleri, meşrulaştırdıkları toplum.

Bu toplum ruhi derinlikleri 'cennet'i ancak genelevi algılamaya yetenlerin söz sahibi olduğu bir toplum.

Ve,...

bu toplum bunlara karşı olduğunu söyleyen, kendini bu iğrençlikten farklı görenlerin TANRI adına yapılan bütün bu pisliğe başkaldırıp dik durmaktansa çıkar, menfaat ve korku yüzünden seslerini kısıp 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' mantığı ile susup bahane aramayı tercih ettikleri bir toplum!

Her türlü harama, kul hakkının yenmesine sadece zalimlerin 'Allah' adını suistimal ettikleri için göz yuman toplum bu toplum!

Onun için bırakalım lütfen yaldızlı, yıldızlı, Kabe resimli, bozkurtlu, güllü, şelaleli cuma mesajları ile herkesin gözüne ne kadar dindar olduğumuzu sokmayı.

Bizim ne cumamız mübarek, ne bayramımız, ne ramazanımız!

Çürümüşüz,... çürümüş!
Leş gibi kokuyoruz.

Böyle bir toplumun hiç bir şeyini kutsamaz Yaradan!
Olsa, olsa helak eder!
Ve oluyoruz da zaten…

Yiğit Türk Genci Sezer Erdem'e...
REİSLİK MAKAMI ÜZERİNE

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/