ASIL FELAKET...

pinargultekin

Toplumsal açıdan bakıldığında korkunç olan bir caninin istediği karşılığı alamadığı için genç bir kadını barbarca öldürüp üstüne beton dökmesi değil.

Bireysel olarak bu tabii ki son derece üzücü ve insan olan herkesin içini titreten bir vahşet. Ama lütfen kendimizi kandırıp sanki ilk defa oluyormuş gibi davranmayalım. İlk değil ve maalesef son da olmayacaktır.

Korkunç olan birilerinin bu vahşete kılıf uydurmaları ve 'Bağ evinde ne işi varmış?' diye düşünmeleri de değil. Böyle sapık yobazlar da her zaman vardı ve görünen o ki, asıl ilerleyen zamanla azalmaları gerekirken, toplum gerilediği için çoğalmaktalar.

Toplumsal açıdan asıl korkunç olan, böyle yobazların bu sapığa olan hayranlıklarını artık korkmadan, utanmadan alenen sergileyebiliyor olmaları, bu caninin adına 'hayran sayfası' kurmaktan çekinmemeleri... Yobazlıklarını, sapıklıklarını herkesin gözleri önünde doya doya yaşamaya cesaret edebilmeleri.

Toplumsal olarak asıl felaket budur bence.

Çünkü toplumu toplum yapan hiç bir medeni kurala uymadıklarının göstergesi olduğu gibi aynı zamanda da kanunları umursamamak, hukuku yoka saymaktır, adalet sistemine kabadayılık taslayarak meydan okumak, başkaldırmaktır bu...

Ama bu vahşeti doğrudan veya dolaylı teşvik eden zihniyet diğer yandan Seyfi Dursunoğlu'nun ardından en galiz küfürlerle lanet okuduğu için, onlar 'dindar, muhafazakar' sayılır, biz ise 'ahlaksız'...

Genç kadına'a Tanrı'm rahmet eylesin, ailesine, sevenlerine sabır versin.

Ama şunu iyi idrak etmeli;Bu ve benzeri olaylarda ölen 'sadece(!)' Pınarlar, Özgecanlar değil...

En iyi ihtimalde katilleri polis yakalar, adalet sistemi cezalandırır. Ama bu sapıkları tasvip eden veya bunların vahşetine 'namus' ve 'din' gibi kavramlar üzerinden kılıf uydurmaya çalışan imansız, ahlaksız, namussuz yobazlara göz yumdukça biz toplum olarak her seferinde biraz daha ölüyoruz.

Ve tabii ki Netflix kapatılmalı.
Çok ahlaksız bir mecra canım...

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Muhalefetin Cesaretsizliği ve Ayasofya’nın İbadete...
TÜRK TARİH KURUMU

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin