MERKEZE MERHABA

Yeni parti diye yola çıkanlar MHP diye bir kurumla hiç bir bağının kalmadığını açıklayarak iletiyi açıkça veriyor. Bizim artık MHP ile bağımız kalmamışsa onun yan kuruluşu ile de bağımız kalmamıştır. O zaman tak sepeti koluna…

MERKEZ PARTİ

Yazının başlığına bakıp sakın partinin adı falan zannetmeyin. Merkez parti parti adı değil yeni kurulması düşünülen yapının konumudur.

Merkezde ikamet eden bir yapıya ihtiyaç var artık. Merkezin sağında solunda değil bizzat merkezde.

Bu saatten sonra olur olmaz tutar tutmaz diye tombala oynamanın mantığı yok. Dönüşü olmayan bir yola girildi.

Yeni parti kurulurken neleri yapmalı neleri yapmamalı konusunda bolca yazı okuruz bolca nutuk dinleriz nasıl olsa. Bunun için aceleye gerek yok. Siyasetin büyük adamları ortaya çıkar köşe başlarından artık.

Karşımıza neler çıkar diye düşünmemiz gerek önce.

Daha önce denenmiş bbp atp gibi partileşme çabalarının yaşadığı olumsuzluklar/başarısızlıklar öne sürülecektir bu aşamada. Oysa geçmişte yaşanan parti kurma çabaları ile bugünün şartları çok farklı durumdadır.

Özellikle rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun yapmış olduğu ayrılma ile bugünkü ayrılma hiç bir şekilde bir birine benzememektir. Bugünkü hareket tabanın isteği ile ortaya çıkmış harekettir. Bugünkü hareketin tabanı halk oylamasında mhp genel merkezinin aksi yönünde oy kullanarak sivil siyasi isyanı başlatmıştır. Bundan dolayı geçmişte yaşananlar ile benzer gibi olsa da farklıdır.

Yapılan halk oylaması sonunda gerçekleştirilen ankette daha önce mhp'ye oy verenlerin kırsal kesimde %71 büyükşehirlerde %82 oranında hayır dediği düşünülürse bu hareketin taban hareketi olduğu görülür.

Milliyetçi ülkücü hareket mensupları bugünkü yapıya güvenmemektedir.

Hareket bölünüyor propagandası da sıkça duyabileceğimiz söylemlerden biri olacaktır bu dönemde. Oysa bu bölme hareketi değil inşallah tekrar hareketi birleştirme güçlü bir yapı ile ayağa kaldırma hareketi olacaktır.

Ülkücü Türk milliyetçileri arasında çatışma ortamı oluşturulma gayretine de çok dikkat etmeliyiz.

Sayın Akşener ve Sayın Özdağ'ın ortak hareket etme kararı ile başlayan bu süreçte sakin olmak yine bize düşecek unutmayalım.

Yeni parti diye yola çıkanlar MHP diye bir kurumla hiç bir bağının kalmadığını açıklayarak iletiyi açıkça veriyor. Bizim artık MHP ile bağımız kalmamışsa onun yan kuruluşu ile de bağımız kalmamıştır. O zaman tak sepeti koluna…

Değişim diye yola çıkanlar (yolda terk edenler de dahil) kırmadan dökmeden milli hassasiyetleri olan herkesi merkeze davet etmek zorundadır.

Merkez olmak zordur bu ülkede. Herkese aynı mesafede durmak gerek.

İşimiz zor. " cumhuriyet parantezini kapatıyoruz " diyen bir anlayışla mücadele verirken bir yandan da kendimizi anlatmak durumundayız.

Lidere biati şerefi sayanların hücumları da bu mücadelenin kdv'si olur.

Yeni bir hareket yeni bir çizgi. Bu ülkenin insanlarının ihtiyacı olan sevgi kardeşlik barış adalet duygularını karşılar inşallah. Sivil tepeden yönetilen değil tabandan yükselen bir hareket olması temennisiyle hayırlı olsun.

Doğan Ay

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

ÇEKMECEMDE BİR REVOLVER HÜLYALARIMDA KIBRIS GÜNLER...
YENİDEN BAŞLAMAK

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/