HAYALLERİMİZİ ÇALDILAR

Hiç baktınız mı çevrenize? Çevrenizdeki insanlara baktınız mı ne alıp satıyorlar diye? Baktınız mı derken gördünüz mü demek istemiyorum elbette.

Eminim ki bir çoğumuz bu sorulara "hayır" diyeceksiniz.

Zaman zaman bir şeyler yaşarsınız, hayal edersiniz bütün insanlar gibi. Ya da olmasını çok arzuladığınız hayallerinizden bahsersiniz çevrenize.

Işte ne olursa o anda olur.

Sizi anlamsız bakışlarla dinleyen o insanlar o iş olmaz o iş yaş çok yaş diyiverirler birden bire. Ne yapacağınızı şaşırırsınız. Bir anda bütün enerjiniz bütün heyecanınız bütün hevesiniz kursağınızda kalır.

Çevrenizde bu tip insanlardan mutlaka vardır. Olmadik yerde olmadık bir anda bütün enerjinizi alıp götürürler. Bütün hayallerimiz yerle yeksan ederler.

Bazıları da vardır size hayallerinize set olmak için her türlü engeli koyarlar önünüze. Bizden bir şey olmaz ile başlar cümleleri.

"Bunlar HAYAL HIRSIZLARIDIR."

Fikirlerimizi çaldıkları yetmedi üstüne bir de HAYALLERİMİZİ ÇALDILAR.

Sistem bize nasıl olsa ne yapacağımızı, ne düşüneceğimizi ne yiyeceğimizi hatta neyi ne kadar hayal edeceğimizi söylüyor.

Bir şekilde bilinçaltı yönlendirilir çevremiz tarafından.

Bilinçaltımız artık düşünmeye engel oluyor demekti. Artık hayallerimiz yok olmuştur. Gelecek kavgamız yara almıştır. Hedefler ya yok olmuş ya da yer değiştirmiştir. Artık Kızıl Elma yerini kırmızı elmaya bırakmıştır sizin için.

"İşte bundan dolayıdır ki bilinçaltımıza her zaman üreten zekanın yada düşünen tarafın hükmedebiliyor olması lazım."

Bilinçaltına yerleştirilen " bizden bir halt olmaz" duygusunu yok etmeliyiz. Hayallerimizi siyasi ihtiraslarına kurban eden zavallılarından uzak durmazsak her seyimizi kaybedeceğiz.

HAYALLERİMİZİ ÇALANLAR ASLINDA YARINIMIZI DA BERABERİNDE ÇALIYOR UYANIN ARTIK..

Doğan Ay ×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'İNDE VESAYET SAVAŞI
"Emrediyorum Komutanım"

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin