CUMHURİYET ve DİYANET

Burası Türkiye Cumhuriyeti. Özgür bir ülke. Özgürlüğünü kanıyla sulanmış yüce Türk milletinin vatanı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftasındayız. Haliyle cuma hutbesinde de Cumhuriyet ve faziletleri anlatıldı. Hutbe toplumu birleştirmek güzel günleri cemaate anlatmak icin bir vesile.

Işte bu hususu bilen diyanet işleri başkanlığı sağ olsun muhteşem bir cuma hutbesi hazırlayıp imamlara göndermiş okunsun diye. Doğal olarak da hutbede başta cumhuriyetin kurucusu ve silah arkadaşları ihmal edilmemiş. Bütün camilerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için dualar edilmiş.

Milletçe birlik ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duyduğumuz bu günde böyle bir davranış elbette taktir edilmeyi de hak ediyor. Işte diyorum gerçek diyanet işleri bu. Orman haftasını bile unutmayan diyanet gibi bir kurunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı unutması olacak bir şey değildi elbette.

Ha bu arada bir de keyf çayı ikram etmez mi bizim diyanet. Sormayın mest olmuşum.

Var oluş gayesi Türk milletinin milli ve manevi değerlerini koruyup anlatmak olan diyanet işleri başkanlığı bu güzel günü de unutmadı. Sağolsunlar. Lütfettiler bu günü unutmadılar. Işte özlenen diyanet özlenen kucaklaşma bu.

Camilerimizi siyasi rant olmaktan çıkaran bu uygulama ile diyanet kardeşlik köprüsünün de halatlarını sağlamlaştırmış oluyor.

Tam mutluluktan uçuyordum ki oğlum "haydi baba yemek hazır" diyor.

Yahu çocuk ne diye uyandırırsın bırak ağız tadıyla bir rüya gördüm. Şöyle ağız tadıyla Diyanetin milli değerleri anlattığını yaşadım. Yaşadım yaşamasına da sadece rüyada.

Siz de aynı rüyayı gördünüz mü?

Doğan Ay

CANIM ÜLKEM: SİYASET OLMASAYDI
ŞAŞARDIM EMMİ

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/