SAKARYA ZAFER ANITI'NDAKİ TAHRİBAT

​(CİMER'E YAZI)

27.03.2017 tarihli, 1700412339 sayılı kayıt ile yapmış olduğum şikayette; Ankara'nın Polatlı İlçesi'nde bulunan Sakarya Zafer Anıtı'nın korumasız ve sahipsiz bırakıldığını, Sakarya Meydan Muharebesi'nin birebir yaşandığı tepelerden birisi olan Kartaltepe Anıtı'nda sahipsizlik ve kontrolsüzlük sebebiyle sağa sola saçılmış rakı, bira şişelerinin olduğunu, millî vicdandan ve millî bilinçten yoksun bazı yaratıkların zaman zaman yuvalandığını işaret etmiştim. Ve benzer kötü manzaranın şehir merkezinde bulunan Zafer Anıtı'nda da olabileceği endişesini taşıdığımı özellikle belirtmiştim.

Ek belgelerden birinde bu yazıma Polatlı İlçe Jandarma'dan gelen cevap da bulunmaktadır.

Defalarca ziyaret ettiğim, şehir dışından gelen misafirlerimi de getirdiğim Zafer Anıtı'na dün 16.12.2018 tarihi saat 15:00 suları itibariyle tekrar bir ziyaret gerçekleştirdim. Fakat bu sefer bir rezaletle, utanç verici bir durumla karşılaştım. Sakarya Meydan Muharebesi'nin 22 gündüz, 22 gece sürdüğünü sembolize eden sütunlardan Ankara-Eskişehir yolu istikametine bakan tarafında, bazı sütunlara (7-8 tanesine) Arapça bir takım yazılar yazılmış ve anıtın sütunları ek belgede gönderdiğim fotoğraflarda da görüldüğü üzre tahrip edilmiştir.

Millî ve manevî değerlere nasıl sahip çıkıldığı ortadadır.
Kadim devletimizin yetkililerince sahipsiz durumda olan Sakarya Zafer Anıtı'nın kontrolsüzlüğü hususunun tekrar acilen değerlendirilmesini talep ediyorum.

Saygılarımla.
Serhat KAHRAMAN / 17.12.2018

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

KOMUTAN
TURHAN NASIL ÇILDIRDI ?

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin