Öğretmen Aybüke'nin Hataları

Ah be Aybüke! Yaşıtlarının yaptığı gibi keyfine baksaydın keşke, sevgilinin acısıyla dolsaydı yüreğin, bir öküz tarafından aldatılsaydın ağlasaydın, annen seni öyle görüp ağlasaydı, yerde öyle cansız yatarken görüp ağlamasaydı keşke!


Bundan iki gün evvel bir öğretmen Aybüke Yalçın Batmanda'ki terör saldırısında hayatını kaybetti. 
Daha çok gençti. Ve öğretmenlik okuyan herkes gibi atanmayı bekliyordu, sonunda ülkemizin Batman şehrine atandı. Aybüke atamasının yapıldığına o kadar çok mutlu oldu ki atamasının belgesini Facebooka koyarak mutluluğunu diğer insanlarla paylaştı. Ancak anlıyoruz ki Batmana gittiğinden beri ruhunda hep bir tedirginlik, sıkkınlık vardı. Whatsapp konuşmalarından anladığımız kadarıyla ölümünden kısa bir süre önce çoktan bu yaşadığı hayattan sıkılmıştı. Sonunda okulun kapanma vakti geldi. Aybüke çocukların karnelerini dağıttı, onlarla şakalaştı. Sigara içiyorsa arkadaşlarıyla içmeye çıktıBelki onlara ''Üç ay dinleneyim, geldiğimde bu çocuklara daha iyi eğitim veririm'' Demiştir. Belki çocuklara ''Tatildeyken iyi eğlenin çocuklar'' Demiştir. Onu seven öğrencileriyle fotoğraf çekilmiştir. Ve vakit geldiğinde eli silahlılar, katiller, kan içiciler Aybüke'yi bizden aldılar. Öyle kahramanca ölmemiştir, kanı akarken babası aklına gelmiştir, veyhaut varsa sevgilisi can çekişe çekişe bu hayata elveda ederken onu üzen kendi acısı değil de arkada bıraktığı insanlardı. Aybüke çok geçmeden cansız bir beden oldu. Onu vuran it soyu da öldürüldü, ama ne çare! Çicek onu koparan sıçan ölse geri dönmez ki! 

Ama Aybüke öğretmenin de hatalarıvar!Hemde o kadar çok ki saymakla bitmez! Bir kere adı Aybüke!Bir insanın adı Aybüke olur mu Aybüke? Kesin baban Türkçü olduğundan koymuştur. Veya sadece Türk olduğundan da koymuş olabilir. Al bir hata daha! Hiç Türk olunur mu Aybüke? Zaten Türk değilsindir ki! Çorumluymuşsun hem, kesin Hititsindir de Faşist T.C seni Türkleştirmiştir (!) Bir de Facebook profilinde Çanakkale Türküsü paylaşmışsın, oldu mu şimdi bu? En azından Grup Yorum paylaşsaydın, yada Ahmet Kaya, o zaman masum olurdun işte! Hadi onu da yapmadın neden Batmana gidersin ki? Araya tanıdık sokmalıydın, AKP ilçe teşkilatının kapısını aşındırıp kendine torpil yaptırmalıydın. Ama doğru; Sen Türk milliyetçisin, seni koruyan eden yoktur. Ne tanıdık bir Akp'linin akrabasısındır ne de bir tarikat liderinin gelini...

Sen sadece öğretmen olmak istedin Aybüke, çocukları eğitmek istedin,hayatını anlamlandırmak istedin. Ah be Aybüke! Yaşıtlarının yaptığı gibi keyfine baksaydın keşke, sevgilinin acısıyla dolsaydı yüreğin, bir öküz tarafından aldatılsaydın ağlasaydın, annen seni öyle görüp ağlasaydı, yerde öyle cansız yatarken görüp ağlamasaydı keşke! Bizler de hatalıyız Aybüke! Bir anlık dalgınlıkta seni, Neşe hocamızı ve yüzlerce kişiyi unutuyor, sırf bizle aynı safta göründü diye hainin elini sıkıyoruz. Onları hala konuşturuyoruz, senin o güzel fotoğrafına ''keşke açık giyinmeseymiş, şehit olmayı kaçırmış'' diyen zihniyeti başımızdan atamıyoruz !!!! Ama bu pazar her gün durmaz, bu yağma sofrası elbet toplanır, işte o gün Aybüke,işte o gün o çok umut besledikleri ABDabileri,şeyhleri onları kurtaramayacak!

''Bu bayrak düşmez yere Ölmedikçe son kuzu! ...''

Telif Hakkı

© Berat Şendil @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

KİRALIK ZİHİNLER KARANLIK FİKİRLER
HEDEF SADECE ZEYTİNLİK Mİ?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/