NOEL BABA HAKKINDA GERÇEKLER!...

Güzel memleketimizde varsın birileri protesto amaçlı Noel Baba maketlerini sünnet falan etsin, ben olaya biraz daha mantıkla yaklaşmak istiyorum.

Dünyada uçabilen hiç bir geyik türü tanınmamakta. Lakin günümüzde bilinen ama hala tanımlanmamış olan 300.000'i aşkın yaşayan organizma var.

Bunlar genelde böcek ve mikroplar olmasına rağmen bu gruba uçan geyiklerin dahil olduğu kesin olarak reddedilemez.

Yani varlıklarına bugüne dek sadece Noel Baba'nın tanık olduğu uçan geyiklerin var olma ihtimali zayıf da olsa mevcut! Hem bugüne kadar Reinhold Messner haricinde kimsenin görmediği Yeti'ye inanan insanlar var, uçan geyik neden olmasın?

Konuyu kolaylaştırmak için çocuk kelimesinin tanımlamasını ''18 yaşından küçük olan insanlar'' olarak varsayarsak, dünyadaki çocukların sayısının dünya istatistik enstitüsüne göre 2 milyar olduğu görülmekte. Ayrıca nedeni bilinmemekle beraber Noel Baba'nın müslüman, musevi, hindu, budist yani hristiyanlar hariç diğer din ve inançlara ait olan çocuklara uğramayarak son derece ayrımcı bir tavır sergilediği tartışılmaz bir gerçek (Bu konunun sosyo-politik ağırlığının ve inanç ile ırkçılığın bağlantılarının ayrı bir tezde tartışılmasının gereklli olduğu, zira olayı bu boyutuyla da ele almanın bu yazının kapsamını çok aşacağı kanaatindeyiz)!

Noel Baba'nın bu ayrımcılığı yüzünden ispatımız için geçerli rakamın %85 azaldığını, yani 300 milyona düştüğünü görüyoruz. Yine dünya istatistik enstitüsünün verilerini kullanarak dünyadaki hristiyan ailelerin ortalama 3,5 çocukları olduğunu ve her ailenin ayrı bir evde yaşadığını varsayarsak bu 300 milyon çocuğun 85,7 milyon eve (tam rakam: 85.714.285,71) dağıldığı görülmekte! Her evde ortalama en azından bir ‚uslu çocuğun' yaşadığı, yani her evde durulması gerektiği varsayımı ile devam etmenin gerçekçi olduğu kanaatindeyim!

Doğudan batıya doğru seyahat ettiğini varsayarak ve hesaplamada değişik zaman bölgelerini de göz önünde bulundurarak Noel Baba'nın 31 saatlik bir Noel günü yaşadığı ortaya çıkıyor (aksi takdirde Noel Baba'nın işini daha da imkansızlaştıran 8 saatlik bir düşüş, yani 16 saatlik bir Noel günü söz konusu olurdu!)

Böylece Noel Baba'nın saniyede 768,05 ev ziyaret etmesi gerekiyor.

Yani Noel Baba'nın uçan geyikleri çeken kızağı evin damına park edip,
kızaktan atlayıp,
bacaya ulaşıp,
bacadan aşağıya inip,
asılı çorapları doldurup,
geri kalan hediyeleri çam ağacının altına bırakıp,
bir akşam önceki ziyafetten artanları atıştırıp,
tekrar bacayı tırmanıp,
diğer evin damına ulaşması için tam 1/768,05 saniyesi var!

Söz konusu olan 85.7 milyon evin dünya üzerinde eşit dağılımını varsayarak hesaplandığında (böyle bir varsayım doğru olmamakla beraber iddiamın asıl sonucunda bariz bir farklılığa yol açmadığından hesabı kolaylaştırmak amacı ile kullanıyorum) evlerin arasındaki mesafenin yaklaşık 1,3 km olduğu ortaya çıkıyor. Bu da toplam aşılması gereken mesafenin 111,4 milyon km'nin (tam rakam: 111.428.571,4 km) 31 saate aşılması gerek olduğunu gösteriyor!

Bu hesaplamada yine hiçbir tuvalet veya oyalanma molası göz önünde bulunmadığına dikkat çekmek isterim!

111,4 milyon km yi 31 saatte aşabilmesi için Noel Baba'nın saniyede 1000 km hız ile (tam rakam: 998,46 km) uçuyor olması gerekiyor!

Ses hızı atmosferde saniyede 343 m olarak bilinmekte. Yani Noel Baba ses hızının 2911 katı (tam rakam 2910,97) hız ile uçmakta!
Ek bilgi: Dünyanın en hızlı uçağı Scramjet X-43A ses hızının 9,6 katı hızlı uçarak (tam rakam: saniyede 3,2928 km) rekor kırdı! Normal bir geyiğin saatte 24km hız yaptığı bilinmekte!

Ayrıca kızağın yükü de ilginç bir gözleme yol açmakta! Her çocuğa hediye olarak orta boy bir kutu Lego (yaklaşık 1kg) verileceğini varsayarsak, kızağın en azından 85.700t yüklediği ortaya çıkıyor. Bu hesaplamaya şişman olarak bilinen Noel Baba ve kızağın kendi ağırlığı dahil değil!

Normal bir geyik 175 kg yük çekebilmekte, uçan bir geyiğin 10 katı (yani 1750 kg) yük çekebileceği varsayılsa bile kızağı çekmek için 49.000 (tam rakam 48.971,42) geyiğin gerekli olduğu ortaya çıkıyor!

Ortalama bir geyiğin ağırlığı 200kg olarak bilinmekte. Yani geyiklerin ve yükün toplam ağırlığı 95.500t (tam rakam: 95.494,28) olamakla HMS Queen Elisabeth gemisinin 3,4 katı!

95.500t ağırlığında saniyede 1000 km hızla çekilen bir nesne korkunç bir hava direncine maruz kalır. Bu da geyiklerin uzaydan atmosfere giren bir uzay gemisi gibi aşırı kızışmalarına sebep olur.

En önde olan geyikler saniyede 16.6 trilyon jouldan fazla enerjiye maruz kalırlar. Yani büyük bir patlama ile yanıp yok olmaları saniyede bile değil, anında gerçekleşir. Ön sırdaki geyiklerin patlamalarından sonra hava direncine maruz kalan ikinci sıradakilerin de aynı olay başına gelir.

Tüm 49.000 geyiğin korkunç bir şekilde patlayıp yok olması 1/5000 saniye bile sürmez! Bu esnada tahminen 120 kg (tarife göre iltifat denebilecek kadar az bir tahmin) ağırlığında bir Noel Baba 17.500 g lik bir hızlanmaya (hatırlatma: ortalama g=9,80665 m/s2) 20,6 milyon newton ile kızağın sonuna yapışır ve patlar!

Sonuç: Noel Baba denilen herif gerçekten yaşadı ise, ilk hediye dağıtımına çıktığında tek bir hediye bile dağıtamadan ÖLMÜŞTÜR!
____
Not: Okuduğunuz satırlar vazifelerinin başında ölen geyiklerin aziz hatırasına yazılmış ve hiç bir siyasi, toplumsal veya dini mesaj ve mana içermemektedir.

Telif Hakkı

© M. Alp @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

DOKUZTAŞ VE KUDÜS
KUDÜS İSEVİLERİN - HRİSTİYAN DÜNYASININ DA SORUN...

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin