SADECE FIKRA

20190907_171332

​Aslında yorum yok deyip geçiştirmek gerekiyor. Bundan güzel ifade edilemez yaşadığımız süreç. Içinde güzel insanların bulunduğunu hayal ettiğim siyaset kurumu daha güzel nasıl anlatılabilir? Sen her türlü haltı ye sonra sütten çıkmış ak olarak karşımıza çık. Dün beyaz dediğine bugün kara dün kara dediğine bugün beyaz demek tam sizlik. Siyaset kurumu da kirlendi sayenizde. Ilk günah çıkardığınız günü hatırlayın artık. Ilk yalanınızı. Tam fıkralık bir durum. Biz de yazıyı kısa tutup bir fıkraya bırakalım. 

Fıkra Nazif Polat kardeşimizden geldi. Buyurun okuyun:

Kasabanın çok sevilen rahibi, 25 yılın ardından emekli oluyordu. Kilisede ona bir veda toplantısı düzenlediler. Açılışı kısa bir konuşma ile yörenin ünlü bir politik lideri yapacaktı. Toplantı saati geldi.
Politikacı ortada yoktu. 

15 dakika, yarım saat beklediler.
Kimse görünmeyince, rahip, cemaatin sıkıldığını görüp kürsüye çıktı ve anılarını anlatmaya başladı. 

"Benim bu kilisede ilk hatırladığım şey, Günah Çıkarma Hücresindeki ilk. Hücremin öte yanında, perdenin arkasında konuşan günahkarı dinlerken felaket bir şehre geldiğimi düşünmüştüm.
O ilk itirafçım, komşusunun televizyonunu çalmış, karakola götürülmüş, ama bin yalan kıvırıp sıyırmanın yolunu bulmuştu. Anne ve babasından devamlı para çalmış, ilk patronunu önce dolandırmış, sonra karısıyla yatmış, yetmemiş, adamın 17 yaşındaki kızının da ırzına geçmişti. Her türlü uyuşturucuyu kullanmıştı... Halka açık yerlerde ahlaka aykırı davranmaktan, çıplak gezmekten göz altına alınmıştı. İnanmazsınız, sokak kadınlarından hastalık kapıp, öz kız kardeşine bulaştırmıştı. Bir tek insan bu kadar günahı nasıl işleyebilir, diye dehşete düştüm. Ben nasıl bir yere gelmiştim.. Ama geçen günler içinde kasabamın insanlarının hepsinin böyle olmadığını gördüm.. Daha sonra günah çıkarmaya gelenlerin harika ve sevecen insanlar çıkınca, burada kalmaya ve yerleşmeye karar verdim. İyi ki de kalmışım" 

derken, kilisenin kapısı açıldı. Politikacı içeri girdi. Doğru kürsüye gelip, geç kaldığı için özür diledi ve açış konuşmasına hemen başladı..

"Sevgili rahibimizin buraya ilk geldiği günü asla unutamam.
Günah çıkarma hücresine ilk giren ve ona işlediği günahları itiraf eden ilk kişi olma şerefine ulaştığım için ne kadar mutlu ve gururlu olduğumu bilemezsiniz!..."

SİYASİ GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRME
Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Olmadığını Şimdi Anla...

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/