19 Mayıs Atatürk'ün Yolu Demektir

19 Mayıs nedir? Bir kavga mıdır 19 Mayıs? Bir senin-benim tartışması mıdır? Yoksa sosyal medyada "19 Mayıs Kutlu Olsun" diye 4 sözcük yazıp geçebileceğimiz coşkusu unutulmuş bir milli bayram mıdır? 

Hiçbiri değil, bir direnişin adıdır 19 Mayıs. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkıp "Milli Mücadele"yi başlattığı tarihin adıdır. Cumhuriyetin gençlerine bıraktığı bağımsızlığın, özgür iradenin, çağdaş medeniyetler seviyesinin mücadelesidir, parlayışıdır. Bu bağlamda sadece birkaç sözle geçiştirilebilecek bir bayram değildir, gün boyu yaşanması ve yaşatılması gereken "Atatürk'ü Anma" derken sözde değil özde anma gerektiren, onun yoluna dönmenin gereğini anımsatan bir milli bayramdır. O halde okumak, bilim öğrenmek, sanatta ilerlemek ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmaya çabalamak gerekir. Bu gün oturmamalıyız; gezmeli, öğrenmeli, gençlik ve cumhuriyet ruhunu her yere taşımalıyız! Çünkü Atatürk ve cumhuriyet onun yolunda yürüyenlerle yaşatılır! 

~ Başbuğ Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'ün biz gençlere hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız KUTLU OLSUN!
DİPLOMASİ TÜKENDİ Mİ?
BEŞİKTAŞ BAŞARISIZ MI?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/