ÜLKENİN AYARLARI BOZULDU

ÜLKENİN AYARLARI BOZULDU.

Son yirmi yılda ahlâksız nemelazımcı uyuşuk çıkarcı bir toplum oluşturduk.

Bunu adı milli olan eğitimle yaptık.

Sonra kutsal din hikayeleri ile eğitimde bozduğumuz ahlaksızlığı pekiştirdik.

Önce eğitimin içini boşalttık. Bütün okulları düzeyi ne olursa olsun birer kreş haline getirdik.

Yirmi yılda sınav soruları çalındı, haksız yere okullara öğrenciler yerleştirildi, eğitim sistemi her gelen bakana göre değişti, sistemin içi tamamen boşaltıldı hiç sesimiz çıkmadı.(Çıkan bir kaç ses de şakşakçılar arasında kayboldu).Çünkü cahil bir toplum gerekliydi ve bu cahil toplum oluşturuldu. Artık okumuş olmak tehlikeliydi.

Din, şov malzemesi olarak kullanıldı.Hatta şov malzemesinden çok öte seçim malzemesi yapıldı. Sokaklarda gösterişli iftaar sofraları, siyasilerin konvoyları ile katıldıkları (garip gureba ile ) sahur yemekleri, Ramazan söyleşisi adı altında hoca bozmalarının nelerin günah nelerin sevap olduğunu telkin ettiği programlar, türeyen cemaatler ve onların çatısının altındaki ahlâksızlıkların devlet eliyle meşru gösterilmesi (bir kereden birşey olmaz,küçüğün rızası vardı gibi). Din ekranlara çıkan şovmenler eliyle masallara dönüştü. Gerçek İslam ile ilgisi olmayan hurafeler din adına ortaya atıldı.

Sadece dini duygular kullanıldı demek de eksik kalır.

Üretim yok, tüketime dayalı bir yönetim politikası ihracatın önünü kesemeyerek temel tüketim maddelerine kadar geldi. Milli gelir betona gömüldü.

Toplumun yapısını bozmak için sözde "mülteci ensar muhacir" adı altında ülkeye doldurulan ne idüğü insanlar topluluğu ile nüfus yapısı bozulmaya başladı. Ülkenin bir çok yerinde mültecilerin söz sahibi olması sağlandı. Bütün bunlar yetmezmiş gibi mültecilere sorgusuz sualsiz bürokrat olma imkanı sunuldu.

Dengesiz ve adil olmayan gelir ve ücret dağılımı fakiri daha fakir, zengini daha da zengin yapıldı. Zengin türediler aracılığıyla sisteme savaş açıldı. Yazılı görsel medya üzerinden her gün yeni algılar oluşturuldu.

Kısacası ülkemizin ayarları tamemen bozuldu…

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

DÜŞÜNMÜYORUM
3. DEFA ADAYLIK DAYATMADIR

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin