​TUNCELİ DERSİM İSTANBUL 

20190523_095842

“Bir gün Temel'in yine tren seferi varmış. Temel yine rahat bir şekilde treni kullanırken bir bakmış rayların önünde bir çocuk... Ertesi gün bütün haberler, TV kanalları büyük bir tren faciası oldu 25 kişi hayatını kaybetti deniyor ve Temel savcılıkta. Temel?in karşısına sorgulama için savcı oturuyor ve Temel'e;

- Temel Bey neden önünüzdeki çocuğu ezmediniz bari 25 kişi öleceğine bir kişi ölürdü demiş,

Temel de üzgün bir şekilde

- Bende ona niyetliydum savcu bey lakin çocuk rayların dışına kaçtu.”

Seçim yenilenmesi kararı ile ülkenin her alanda neler kaybettiğini neleri kaybetmeye devam edeceğini birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Alınan kararın gerekçesi ne olursa olsun sonuç olarak millet olarak zararda olacağımız kesin. Kim kazanır kim kaybeder konusu değil derdimiz. Derdimiz bu açmaz ile nereye toslayacağımız. Bu yolun sonu uçurum. Sayın Imamoğlu bey yeniden kazansa da uçurum Sayın Binali bey kazansa da uçurum. Toplum ayrıştırılır toplum kamplara bölünür ekonomi darbe yer daha bir sürü olumsuzluk. Bir Istanbul'u kazanalım derken milyonlarca insan olumsuz etkileniyor biliyor musunuz?

Biz Istanbul diye sayıklarken bakın neler oluyor?

Birol Kilis kaardeşimden alıntı ile bitireyim : "TC yazısının indirilmesinden utanmayanlar Tuncelinin Dersim yazısından mı rahatsız oldunuz? 

TC.yazısı indirilirse kimse kusura kalmasın Dersimde yazılır başka şeyde yazılır. TC.nin ne demek olduğunu  idrak edemediniz. Dersim Amedspor kulübünün kurulmasına kim izin verdi düşünmediniz ,sorgulamadınız? Nicin? Çıkarlarınız adına.

TC .yazısı indirildiğinde sesiniz çıkmadı, o şuura sahip olmayanlar dersim yazısından rahatsız olmanız samimi değil. Buradan bakıyorum posta koymalar ,dersim değil ulan vs.sözleri, kısaca karşılarına yel değirmenini almışlar. Geçin bu samimiyetsizliği."

İstanbul Istanbul diye türkü tuttururken sizler imralı seferleri yeniden başladı Tunceli dersim oldu.

UYANIN ARTIK BE UYANIN.

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

OZAN’IN GEÇMEZ GÖNÜL YANIĞI
ARKADAŞ

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin