TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ

"Ejder Meyveli Smoothie (Chia tohumu eşliğinde), Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde), Aloevera (Starex meyvesi eşliğinde), Orman Meyveli Special, Pataşur içerisinde Çerkez Tavuğu, Zencefilli Somonlu Suşi, Tartalet içerisinde " efendim meşhur 30 Ağustos menüsü…

Ne var bunda deneyin?

Türkiye Cumhuriyeti devletinin menüsünde Türk yemeği yok. Ama olsun değil mi?

Avam milliyetçileri ne anlar bu işlerden?

Onlar için bulgur aşı bulabilirse yanında kuru fasulye ve bir baş soğan.

Şimdi koskoca devlet erkanı iktidarı muhalifi sizin gibi kuru fasulye mi yesin? Yok isterseniz birer dürüm söyleyelim. Niye eleştiriyor insanlar bu menüyü ? İtibardan taviz olmaz beyim.

Şimdi bu menüden kalkıp bir de milliyetçilik söylevi ne hoş gider künefe niyetine…

Milliyetçilik kültürle başlar sayın muhalif beyler hanımlar. Siyasal İslam ile ortaklaşa ortaya konulan milliyetçilik de ancak bu kadar olur. Dili folkloru türküyü yemeği ortadan kaldırdığınız anda güle güle Türkçe ve güle güle Türkiye.

Türkçülük Türk kültürü Türk kültürü ise Türk dili demektir. Sizde hiç biri yok…

Ey milliyetçi görünümlü gizli siyasal ümmetçiler!

Milliyetçiler,siyasal islamcıların,
kucağından kalkıp ülkenin refahı ve geleceği için fikir üretme noktasına gelmezse bizim yüzeyden derine inip Türk milleti için kurtuluş olma ihtimalimiz yok!

Açıktan Türklük ve Türkçülük bizim davamızdır bundan asla taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz demediğimiz sürece siyasal dincilerle birlik içinde bulunmanın da bir sakıncası olmayacaktır. Çünkü bizim önceliğimiz değerlerimiz değil artık. Siyasal partiler amblemler ve siyasal söylemler önceliğimiz olmuştur.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban Türk Konseyi'ndeki konuşmasında şöyle demiş:
"Biz Türk kökenimizi koruyoruz ve Macarca konuşuyoruz. Bu Türk diliyle bağlantısı olan eşsiz bir dil. Hristiyan dinini aldık, fakat Kıpçak-Türk ilkeleri üzerinde duruyoruz."

Macaristan başbakanının bu konuşmasını bizde hangi siyasi parti temsilcileri yapabilir dersiniz? Bizde bu tür konuşmalar ancak seçimden seçime meydanlarda oy avcılığı için yapılır ve biter.

Bir partiyi savunmak için harcadığınız çabayı keşke değerlerimiz için Türkçülük için yapabilseydik.
Yapamadık çünkü bütün doğrularımız ve değerlerimiz yerine partileri yerleştirip slogan atmayı tercih ettik. Hamaset oldu bitti hoşunuza gider hareket olarak. Çünkü işin kolayı slogan atmak.

Konu yemekten buraya geldi ne yapalım. Bülbülün kırk türküsü olurmuş kırkı da gül üstüne…

Esenlikler efendim…

Doğan AY

Kıyama Duran Taşlar
Aşk Göçüğü

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/