SOYTARILIK VE DALKAVUKLUK

20191024_123036

"Padişah soytarılığı bir meslektir. Dalkavukluk daha farklıdır. Tarihin her döneminde vardır. Unutmayalım ki dalkavukluk yapanlar doğru düşüncenin önündeki en büyük engeldir. Herkes ve her şey için zararlıdırlar." ATSIZ

Bazı davranışları yorumlarken lütfen dikkat edelim. Birileri soytarılık yapmıyor DALKAVUKLUK yapıyor. Soytarılık geçici bir meslek olabilir ama DALKAVUKLUK kalıcı. Dalkavukluk bünyeye yerleştiği zaman kanser virüsü gibi vücudun her noktasına sirayet eder ve en son beyin ölümü gerçekleşir.

Bazılarının ayakta durduğuna bakmayın. Beyin ölümü gerçekleşmiş dalkavuklar da ayakta durabiliyor.

Dalkavukluk karakter meselesidir efendim. Her insan bunu başaramaz.

Karaktersiz insanlara söyleyecek çok sözüm var ama söylediğim sözün bile onlara değmeyeceğini düşünüyorum. Karakter fukarası tiplere söz söylemenin ne anlamı var? Küfür edilmeye bile layık değildir dalkavuk.

Varsın hayat yalakaların şansını döndürsün. Ben onuruma fiyat biçmem! Varsın hayat yalakalara şans tanısın; ben onuruma fiyat biçmem! Yaşadığım kadar daha yaşasam asla tükürülecek eli öpmem. - Ömer Hayyam

Üstad ne güzel ifade etmiş. Türküdüğünüz eli öpmeye kalkmak kadar aşağılık iğrenç bir olay var mıdır dersiniz? Madem ki o eli öpme ihtimaliniz var tükürmeyeceksiniz tükürmeden önce düşüneceksiniz.

Başımıza ne geliyorsa bugünden sonra ne gelecekse bu DALKAVUKLAR yüzündendir.

Diogenes, bir gün kendisine "Krala iltifat etmeyi, onu övmeyi bir öğrensen karnını mercimekle doyurmak zorunla kalmazsın" diye çıkışan Hristippus'a "Karnını mercimekle doyurmayı bir öğrensen, kralın yanlışlarını da övmek zorunda kalmazsın" der.

Biz mercimek ile karnımızı doyurmaya devam edelim.

Doğan Ay

BİLMEZDİM
TÜRK KIZI

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış