SORUMLULUK SİZİN!

Kimseye kendi fikrimi dayatmak gibi bir niyetim yok.

Lakin senelerdir yapıldığına inandığım bir yanlışa tekrar dikkat çekme ihtiyacı duyuyorum. Bundan önce de defalarca yazdım. Ama maalesef aklına ve bilgisine güvendiğim insanlar bile ya taşıdıkları sorumluluğun farkında değiller, ya da kendilerini gösterdikleri gibi samimi değiller!

Bazılarımızın hakim zihniyete karşı verdiği bir mücadele basit bir siyasi rekabet değildir! Kendini milliyetçi veya ülkücü olarak adlandıran bir çok kişinin bile olayı 'siyasi' zemine indirgeyerek basitleştirdiği aslında TÜRK'ÜN ÖLÜM KALIM MÜCADELESİDİR.
Ne bir fazla, ne bir eksik!

Birilerinin bir yerine batan Türkiye Cumhuriyeti ibaresi 'Ya istiklal, ya ölüm' sözünü kimsenin samimiyetlerinden tereddüt edemeyeceği şekilde toprağı kanları ile vatan yapanların can, sağlık ve mallarının fedakarlığı ile kazanılan bir ibaredir!

Türk'ün bu dünyada hür ve egemen var olabileceği yurdun ismidir!
Cumhuriyet tarihinde bir çok hata yapılmış olabilir.
Her zaman millete layık idare edilmemiş olabilir.
Ama Türk'ün kendi istikbalinin köleleşmeden, hür ve bağımsız kendi kararlaştıracağı, tasarlayacağı başka toprak parçası yok.

Türkiye Cumhuriyeti devleti giderse, er ya da geç diğer Türk Cumhuriyetleri de zora düşecektir!
Yani Başka Türkiye yok!

Onun için, kimse bana 'Evet' diyeceğim veya 'Hayır' diyeceğim şekline bir açıklamada bulunmasın. Benim tek gayem, aklımın yettiği gözümün gördüğü kadarı ile herkese taşıdığı sorumluluğu hatırlatmak.

Vereceğiniz kararın önemi MHP, AKP veya başka bir siyasi partiyi güçlendirdiği yüzünden değildir. Kişilerin taraftarı veya muhalifi olmanız da çok arka planda bir önem taşır.
Vereceğiniz karar bu toprakta gelecekte Türk'ün, yani çocuklarımız, torunlarımızın, demokratik hukuk devleti çerçevesinde hür ve bağımsız yaşayıp, yaşayamayacağını belirleyecektir.

Varlığı ile yaşayacağınız, yaşayacağımız 'vebal' budur.
Şu partiyi bu şahsı desteklemek veya desteklememek değil!

Yarın öbür gün bu vebal yüzünden vicdanınızı 'kandırıldım' veya 'yaptık işte bir hata' ile rahatlatabilir misiniz, iyi düşünün.

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

TIKANAN SİSTEM Mİ, BEYNİNİZ Mİ...?
AH HASAN EMMİ AH!

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin