SİNAN OGAN

Artık hiç bir şart altında MHP çatısı altında demokratik kongre yapılacak birileri aday olacak diye mavi boncuk dağıtıp kendinizi ve sizi sevenleri kandırmayın. Bunun yetine çıkın "yanlış yaptım özür diliyorum genel merkezden beni affedin partiye tekrar alın " deyin daha güzel olur inanın.

​SAYIN OGAN BEY'E! 

Oğan, "MHP'de kurultayın 18 Mart 2018'den daha erken bir tarihe alınacağını, muhtemelen Ekim 2017 gibi MHP'nin olağan kurultayının erkene alınmış bir şekilde yapılacağını düşünüyoruz. Şunun şurasında 4-5 aylık bir süreç var. 

Öncelikle MHP kurultayında bir hesaplaşmanın olması gerektiğini, ondan sonra bu neticeye göre oturulup bütün taraflarla istişare yapıldıktan sonra bir yeni parti veya yeni oluşum fikrinin konuşulması gerektiği kanaatindeyiz. Yoksa biz parti kuruyoruz, gelen gelsin anlayışıyla kurulacak yeni bir partinin de yeni oluşumun da hiçbir başarı şansı olmadığı kanaatindeyiz" 

Sayın Ogan,
Bu açıklama ile neyi hedeflediğiniz neyi planladığınız tam olarak anlaşılmış değil. 

Mhp kurultayında bir hesaplaşma olması gerektiğine vurgu yapmışsınız. Iyi güzel de bunu nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Siz şuan itibarı ile MHP'nin üyesi bile değilsiniz. Üyesi olmadığınız bir partide nasıl bir hesaplaşma hayal ediyordunuz? 

Hayal ediyorsunuz diyorum çünkü bu bir hayal.
Mademki mhp içinde kalıp mücadele edeceksiniz niçin aday olup ortaya çıkdınız? O zaman kurultay beklesin sonra hesaplaşalım diye niçin demediniz? Bugün oluşum veya parti kuruluş çalışmalarında istişare eksikliği derseniz o sorun da aday olanlar ile ilgili. 

Siz mi davet edilmediniz istişare için yoksa davet edildiniz de nefsiniz mi gitme dedi? Küstüm oynamıyorum demek size yakışmaz sayın Ogan. Keşke ilk başta deseydiniz ki mhp olağan kurultayına kadar aday değilim partimde kalıyorum belki ihraç edilmezdiniz. 

Şimdi yolun yarısı geçildi parti içinde kalıp mücadeleden bahsetmek abesle iştigal etmektir. Seçilmiş delege ile seçilmiş il ilçe başkanları bile görevden alınmaya devam ediyorsa neyin kavgasını nerede yapacaksınız? Sizin hesaba göre kongre öne çekilecek. Peki hesabınız tutmazsa ne yapacaksınız? Sakın bir tavşan parti kurup bir yerlerin ekmeğine yağ sürmeyi düşünmeyin. 

Eğer bunu yaparsanız işte o zaman ülkücü Türk milliyetçisi hafıza sizi ömür boyu affetmez. Eğer kurulması planlanan yeni oluşum için sizinle istişare yapılmaması zorunuza gitmişse buyurun bunu da açıkça ifade ediniz ki gerçek nedir ortaya çıksın. 

Şairin dediği gibi "Artık dönülmez bir akşamın ufkundayız vakit çok geç".
Bu saatten sonra sizin MHP'ye dönmeniz mhp'de siyaset yapma düşünceniz varsa iki yıla yakın yapmış olduğunuz çalışmanın adını siz koyun denir size. 

Niçin yollara düştünüz niçin insalar topladınız niçin insanlara yeni bir yol gösteriyormuş gibi yaptınız diye sorma hakkımız vardır diye inanıyorum. Bir çok ülkücünün gözünde karizmatik Türkçü duruşunuzu unutup koltuk derdine mi düşeceksiniz? 

Artık hiç bir şart altında MHP çatısı altında demokratik kongre yapılacak birileri aday olacak diye mavi boncuk dağıtıp kendinizi ve sizi sevenleri kandırmayın. Bunun yetine çıkın "yanlış yaptım özür diliyorum genel merkezden beni affedin partiye tekrar alın " deyin daha güzel olur inanın. 

Basta dediğini tekrar edeyim.
Yeni oluşum esnasında sizinle görüşme istişare talebi olmadıysa bunu da açıklayın ki muhatapları cevap versin. 

Böyle bir net açıklama yapmadan ben kongre sürecini bekleyeceğim derseniz size ve size güvenenlere yazık edersiniz. 

Saygılar sunarım. 


Doğan Ay

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Lev Nikolayeviç Gumilev'in Hunlar eseri üzerine
ÖĞRETMENİM AYRINTI MI ?

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin