MUHALEFETE İHTİYACIMIZ VAR

5E8E8806-E5D6-490B-B517-3ADC1D6988CB

BIZIM ACILEN MUHALEFETE İHTİYACIMIZ VAR

Seçimler şöyle oluyor böyle oluyor gibi kolaycı yaklaşımları bir kenara bırakırakarak "iktidar vekilleri niçin bu kadar pervazsız konuşabiliyor?" sorusunun cevabını aramalıyız.

Belki de soruyu bu iktidar bu kadar olumsuz şartlarda nasıl oluyor da hâlâ %40'lara yakın oy alabiliyor şeklinde de sorabiliriz?

Iğne çuvaldız meselesi sizin anlayacağınız. Ülkedeki sorunu iyi okuma sorunu bu.

Buyurun size bir soru "Ülkede iktidar sorunu mu muhalefet sorunu mu var?"

Esas mesele bu.

Muhalefete muhalefet yapmayı muhalefet görevi zannedenler muhalefet olmayı koltuk sayısı olarak görenler millete derdini anlatamayanlar ortaya güçlü projeler koyamayanlar daha kendi içinde teşkilatlanmayı beceremiyenlerden muhalefet olsa ne olur?

Ne olur? Biliyorsunuz degil mi? Başarısız da olsanız iktidarda oturmaya devam edersiniz.

O zaman ülkemizin temel ve öncelikli sorunu iktidar değil muhalefet sorunudur.

Türkiye'nin ufkunun açılması geleceğinin temat altına alınması ancak ve ancak güçlü bir muhalefet ile gerçekleşecektir. Iktidara alternatif olmak ve millete yeni yollar açmak muhalefetin görevi olmalıdır.

Bu gün adına muhalefet diyebileceğimiz iki üç siyasi parti bulunmaktadır. Bu partilerin hali ortada iken mevcut iktidarın değişmesini beklemek bal kabağından araba yapıp davete gitmek kadar mucizedir.

Öncelikle ana muhalefet görevinde bulunan sosyal demokrat partinin bir an önce millette oluşturulan algıyı değiştirmesi gerekiyor. Bir hayli zor olduğunu biliyorum ama başka yolu da yok.

Gelelim bizim muhalefet partilerine.

Chp bildiğimiz gibi. Milletin sol saplantısı devam ettiği sürece işi bir hayli zor. Chp nasıl bir sosyal demokrat olduğuna karar vermeli sadece sağ karşıtı olmak oy için yeterli olmadı olmayacak.

Mhp için söylenecek söz yok. Ülkenin en dinamik hareketi mıymıntı bir hale getirildi. Zaten mhp yönetiminin de muhalefet diye bir derdi yok. Iktidar olmak gibi bir düşünce de olmayınca ortaya bugünkü görüntü çıkıyor.

IYI PARTI'de umut olarak çıkmıştı yola. Sanki erken havlu atmış gibi. Allah iyiliginizi versin hâlâ kurulamayan il teşkilatları hâlâ seçimlerde açıktan diğer parti adaylarına oy toplayan ilçe başkanları görevde. Tek başına Sayın Akşener mücadele veriyormuş gibi bir görüntü.

Şimdi siz olsanız iktidarın yerinde hazır böyle bir muhalefetsiz muhalafet bulmuşken rahat olmaz mısınız?

Türkiye'nin acilen ciddi bir sosyal demokrat gerçek milliyetçi bir muhalefete ihtiyacı var.

Buyurun ortam müsait. Şartlar lehinize. Daha ne bekliyorsunuz?

Doğan Ay

ANADOLU’NUN KRONİKLERİ
ANLARSIN(IZ) YA!..

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/