MAYIN EŞEKLERİ ve EMPERYALİST GÜÇLER

20210303_112447

Eşeklerin taşımacılıktan farklı olarak fazla bilinmeyen bir görevi daha vardır ki oda mayınlı bölgelerde kaçakçılar tarafından mayınların yerinin tesbit edilmesinde kobay olarak kullanılmasıdır. Kaçakçılar mayınlı bir araziyi geçmek istediklerinde, bir mayına basıp parçalanmaktan korunmak için seçilmiş eşekleri kullanırlardı. Bu iş için seçilen eşekler geçilmek istenen mayınlı araziye öncü olarak gönderilir ve eşek yürüdükçe bastığı yerler işaretlenerek kaçakçılık hattında güvenli bir patika açılırdı.

Peşinden mayınlı araziyi geçmek isteyen kaçakçılar da eşeğin peşinden güvenli hattı takip ederek giderlerdi. Eğer eşek mayınlı araziyi sağ salim geçerse kaçakçı da onun peşinden o araziyi geçer, eğer eşek mayına basarsa arkasından başka bir eşek daha gönderilirdi. Böylece kaçakçılık hattında güvenli bir yol açılmış olurdu. Bu yönteme "mayın eşeği yöntemi" kullanılan eşeğe de "mayın eşeği" denilmektedir.

Artık bu gün mayın eşeği yerine benzer görevlerin yaptırılması için uygun karakterli/karaktersiz insanlar kullanılıyor. Emperyalist terör devletleri, derin örgütler ve çeteler herhangi bir bölgede yada bir ülkede kargaşa çıkarmak istediklerinde bu işlere yatkın insanları yani mayın eşekleri benzerini ya da maşa olarak bu işlere yatkın insanları önden gönderiyor. Eğer bunlar herhangi bir zayiat vermeden ve de yakalanmadan kendilerinden istenen işi yaparlarsa peşinden de kendileri gider ve hazıra konar bu emperyalist güçler. Şayet bu mayın eşeklerinin başına bir şey gelirse arkasından başka bir mayın eşeği daha gönderilir böylece amaçlarına ulaşıncaya kadar bu iş sürer gider.

Bunun adına ne derseniz deyin lakin gerçek olan bu mayın eşekleri karşımıza sürekli çıkacaktır. Kimi zaman milliyetçi görünümlü siyasetçi olacaktır kimi zaman müslüman görünümlü siyasetçi. Bu kafa mayın eşekleri gibi önden giderek toplumun gazını alacak ve emperyalist oyunun bilerek/bilmeyerek figüranı olacaktır.

Bu mayın eşekleri sahte gündemler oluşturarak gerçeklerin konuşulmasını ve tartışılmaması için mücadele vereceklerdir. Milliyetçi görünümlü olanlar ise gerçekleri bağırıp çağırıp sloganlar atarak yok sayacaklardır. Her dönemde mayın eşekleri kılık değiştirip emperyalist güçlerin oyuncağı olacaklardır.

Mankurt közkaman deyip geçmeyin bunlar doğrudan MAYIN EŞEKLERİDİR.

Doğan Ay 

TÜRKMEN LİDERİ NAMIK MUSTAFA PAŞA
İNSAN HAKLARI MI?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/