HAY SİZİN GİBİ MUHALİFİN

HAY SİZİN GİBİ MUHALİFİN…

Yahu arkadaş daha seçime görmediniz boyunuzun ölçüsünü almadınız %2 mi alacaksınız belli değil Türklük düşmanı kesildiniz.

Sadece akp'den yüze bilmem kaç oy çalacaksınız diye masada oturuyorsunuz bu yetmezmiş gibi Anayasadan Türklüğü çıkaracaksınız öyle mi? 

Durup dururken iktidara gollük pas vermenizin mantığı var mı? Tamam akp'nin de Türklük ile ilgili sıkıntısı var biliyoruz ama muhalefet edeceğiniz adresi karıştırmayın. Şimdi bu iğrenç ötesi açıklamayı akp istediği gibi kullanmakta serbest değil mi? Hay sizin yaptığınız muhalefetin…

Konuşmayın. Seçime kadar susun. Gollük pas vermeyin. 

Galiba eski yol arkadaşlığını unutmadınız. Millet ittifakı kaybetsin diye çırpınıyoruz. Bir de çıkıp akp niçin 20 yıldır başımızda diyorlar. Böyle muhalefete bırakın 20 yılı yüz yıl daha kalsa yeridir.

Türklükle ilgili karın ağrınız var bunu biliyoruz.

Siz önce seçim kazanın sonra yüreğiniz yeterse Türklük ile mücadelenizi verin. Sıçan olmadan fırın delmeye çalışmayın. 


Deva Partisi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Sanem Oktar'dan   “Türklük” tanımıyla ilgili gündeme oturacak bir açıklama geldi. Oktar, katıldığı bir radyo programında “Anayasa’dan Türklüğü çıkarıyor musunuz” sorusuna “Doğru” diye yanıt verdi. Gazeteci Enver Aysever'e konuşan Oktar, "Türkiye'de Atatürk milliyetçiliği diye bir tarif var. Siz başka bir tarif mi getiriyorsunuz? Anayasa'dan Türklüğü çıkarıyor musunuz?" sorusuna yanıtında şu ifadeleri kullandı: "Doğru. Kabul edeceğimiz vatandaşlık anlayışında herhangi bir etnik, dini ya da kültürel kimliğe atıf yapılmayacaktır. Farklılıklar arasında birini diğerine karşı ayrıcalıklı kılan bir tercihte bulunulmayacaktır. Her vatandaşı eşitlik temelinde kapsayan bir anlayış benimsiyoruz." Ayrıca Babacan da, iktidar olmaları halinde Anayasa'nın Türklük tanımı yapan 66. maddesini değiştireceklerini söyledi."

Yuh demeye bile değmez adamları başımıza musallat ediyorsunuz be. Millet ittifakı bu kafayla zordan öte bir seçim yaşayacak belli oldu.

Bak hanımefendi haddini bil çizmeyi aşma.

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Türk Kadını, İtalyan Erkeği
Sinan Ateş'in kızlarına mektup

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin