GÜNDEM DIŞI

Aslında bu ülkede gündem sorunu yaşanmaz asla. 

Her an karşımıza muhteşem manzara çıkabilir.  Dikkatli olmak yeterli.

Bir bakarsınız beka ile yatıp şaşı kalkan siyasetçiler gelir oturur karşımıza bir bakarsınız seçmene fırça atan siyasetçi. 

Beka güzellemesi. 

Beka koçaklaması. 

Yetmedi beka hikayesi uydururuz .

Hiç bir şey olmasa halı saha maçı saati yüzünden savcının biri öğretmenleri kodese attırır. Sen kim oluyorsun da maç saatini ayarlamıyorsun? Hadi ayarladın yine de neyine güvenip o maç saatini hediye etmiyorsun? Senin neyine üstelik halı saha maçı? Izin aldım mı ilgili yerlerden?

 Bu yetmedi mi? Kolay camın. 

Gidersiniz bir hastaneye hastanede canlı yayın porno seyrettirir bir görevli. 

Kuyruk bizde varlık kuyruğudur inanın. Adamlar aslında varlıklı ama spor olsun diye 2-3 saat tanzim kuyruğunda bekler. 1 kilo domates 2 kilo patlıcan. Pstlicsn demişken aklıma geldi sakın hapatlıcanı küçümsemeyin. Bir çok derde devadır. Yemezseniz ölmezsiniz ama.Hiç bir şey bilmiyorsanız patlıcanın tarihine bakın. Sakın patlıcan bu ne olacak demeyin. Siyasetin gündemine bile oturdu mübarek. Patlıcan oturtma.Patlıcan bile gündem bu ülkede. "Domates biber patlıcan" diye şarkı boşuna mı yazmış rahmetli Barış Manço ?

Subat ocaktan mart şubattan nisan marttan mayıs nisandan haziran mayıstan temmuz hazirandan ağustos hazirandan eylül ağustostan ekim eylülden kasım ekimden aralık kasımdan ocak aralıktan iyi olacak gülmeyin aylar ayları kovalayacak kovalanan aylar yılları yıllar bizleri. 

Bizler mi? Hamamda sesimiz guzel diye sligan atmaya devam....

Yerel seçime mi gidiyoruz savaşa mı belli değil?

Gündem yoğun. 

Burası Türkiye.

Neyse gündem dışı dedik bir kere. 

Politik ileti yok. Yorum yok bugün.

Tanrı Türk'ü korusun ve yuceltsin. 


Doğan Ay 

Asırlık Ölüm
VEFA KALMADI

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış