FATİH'İN TORUNU

Ekonomik kriz, koronavirüs salgını, son günlerde yaşanan depremler, aşırı yağmurlar, sel baskınları, hortumlar ve ülkeyi yönettiğini sananların gündem kurtarmaya yönelik hamasi konuşmalarının arasında iyice bunalmışken, dün yeni ve güzel bir haber duyduk.

Fatih Sultan Mehmet'in dönemin meşhur İtalyan ressamı Gentile Bellini'ye 1480 yılında yaptırttığı ve her nasılsa İngiltere'de bulunan orijinal tablosunun Londra'da müzayede ile satışa çıkacağını öğrenen Ekrem İmamoğlu, İBB'nin de müzayedeye katılıp tabloyu satın almasını sağlamış.

Söz konusu tablonun 770 bin Sterlin karşılığında alınmasını sağlayıp ülkemize ve II. Mehmet'i Fatih yapan İstanbul'umuza hediye ederken duygularını, "Hayırlı olsun İstanbul halkına; İstanbul halkına ait bir eserdir o artık. İnşallah nice yüz yıllar İstanbul'da yaşamaya devam edecek" şeklinde belirten İBB Başkanı İmamoğlu'nu bu asil davranışı sebebiyle alkışlıyorum.

Bu vesile ile merak ediyorum; İBB Başkanlığı için adı zikredildiğinden beri olmadık iftira ve hakaretler eden ve her fırsatta Fatih'in torunu olmakla övünerek mangalda kül bırakmayan zümreler, Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin Fatih'in tablosunu İstanbul'a getirmesi sebebiyle biraz utanır mı? Yoksa, "Resim günahtır" veya "İmamoğlu o tabloyu almak için dünya para ödeyerek israf yaptı" şeklinde gevşek gevşek konuşurlar mı

1994- 2019 yılları arasında İstanbul'u aralıksız 25 yıl, ülkemizi ise 2002 yılından bu güne 18 yıldır yöneten ve Osmanlı torunu olmayı dilinden düşürmeyip Fatih Sultan Mehmet'in dini, milli ve siyasi rantını yiyen Müslüman kardeşlerimiz bu tabloyu niçin İngiltere'den alıp getirmemişlerdir? Alıp getirmeyi düşünmemişlerdir?

Sahi, bunlar nasıl Osmanlı torunu?

Of ki of!

Söyleyecek çok şey var da neyse...

Fatih'in tablosunu tüm İstanbulluların görebilmesi için, Saraçhanedeki İBB binasında halkın ziyaretine açacak olan ve Osmanlı torunu olmanın laf kalabalığı değil, somut icraat gerektirdiğini bu şık hareketle gösteren Sayın Ekrem İmamoğlu ve yönetimine bir Türk Milliyetçisi olarak tekrar tekrar teşekkür ediyorum...


26 Haziran 2020

Nuri Pakdil varken Mustafa Necati de kim?
EROL GÜNGÖR MESELESİ VE MUHAFAZAKAR MİLLİYETÇİ KES...

İlgili İletiler

 

Bu yazışmadaki kişiler

Yorumlar (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Değindiğiniz noktaların kıymeti harbiyesini herkesin anlamasını diler ve yazınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Emrah Birgül
Bu yorumdaki ek dosyaları görüntüleme izniniz yok
Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/