SAYIN CUMHURBAŞKANINA TAVSİYEM O Kİ...

Cumhurbaşkanı sürekli Fetö ile mücadelede yalnız kaldığını söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı, siz sadece Fetö ile değil, milletin diğer yarısı ile de kavga etmeyi göze almışsınız.

Sayın Cumhurbaşkanı bu ayrıştırıcı ve tahrik edici dili kullanmaya ve hala "Camiler ahır yapıldı" demeye devam ettiği sürece iç barışın olması hayalden öteye gidemez. Bir muhalifi olarak her geçen gün kendisi ile rabıta kurabilmem için hiç bir ortak değer bırakmıyor.

...

Korkum o ki Erdoğan ve karşıtları şeklindeki bir ayrışma, dolayısıyla kutuplaşma kin ve nefreti körükleyecek, oluşacak ortamın da; dış mihrakların çok iyi suistimal edebileceği bir kıvama erişebileceğidir. Yani demem o ki; ayrışmanın terörize edilebileceği ihtimalidir.

...

Fethullah Gülen'i ABD de iskan ettiren ve sonra da cemaatinin de içinde olduğu, BOP projesi üzerinden gerçekleştirilmek istenen; ABD'nin 15 Temmuz işgal girişimine kadar geçen süreci besleyen en büyük argüman ne olmuştur; siyasal İslamcıların gizli emellerini gerçekleştirmek için başta başörtüsü gibi sembolik mağduriyetleri atlama taşı olarak kullanılmış olmasıdır. Kökten laikçi resmi kurumsal yapıların ve bunlar adına hareket eden işgüzar bireylerin aşırı ve dayatmacı tutumları siyasal İslamcılara mazeret oluşturarak, güç vermiştir. İşte 15 Temmuz cüreti de; cesaretini bu sosyolojiden almıştır; yani ayrışmaya neden kutuplaşmadan.

...

Şimdi de Erdoğan rejimi ve kullandığı dilin karşıtlarında yarattığı öfke ve travmanın sebep olduğu mağduriyeti terörize etmek isteyen emperyalistler ayrışmanın doruğuna erişildiğinin düşünüldüğü bir anda pekala devreye girebilirler.

...

Biz 1980 öncesini yaşadık ve şunu çok iyi biliyor ve hatırlıyorum ki; aynı anadan doğma iki kardeş ideolojik kavgada birbirlerine kurşun sıkmışlardır. Karadeniz'de ise bir evlat kendi ideolojik inançları gereği, sözde kurulan mahkeme kararı ile yanlış hatırlamıyorsam babasını veya annesini infaz ettiğini hatırlıyorum.

...

Bunları anlatmamın nedeni; milletin ayrışmasının, tarafları anne, baba, kardeş katili olmaya kadar götürdüğüne dikkat çekmek içindir. Ben CHP'li değilim, birileri CHP'ye laf sokuşturacak diye bu kimse Cumhurbaşkanı dahi olsa; Müslüman Türk milletinin mazisinde "Camiler ahır yapıldı" denmesini kabul edemem. Müslüman Türk milleti buna izin verecek kadar ahmak olsaydı; Fransız işgalci askerin bir Türk kadının başörtüsünü çekip alması nedeniyle Maraş'ın adı Kahramanmaraş olmazdı.

...

Cumhurbaşkanı sürekli Fetö ile mücadelede yalnız kaldığını söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı, siz sadece Fetö ile değil, milletin diğer yarısı ile de kavga etmeyi göze almışsınız. Bu anlamda yalnızlığı siz tercih ediyorsunuz; yardımı değil, sürekli tasdik edilmeyi istiyor ve bekliyorsunuz. Bir muhalifiniz olarak hiç bir zaman elinizin sırtımı sıvazladığını, okşadığını hissedemeyeceksem; biz ne zaman seninle aynı yola baş koyabiliriz ki. Benim geçmişim, hatta hepimizin geçmişi için ''Camileri ahır yaptılar'' diyorsun; bundan daha ötesi var mı Allah aşkına; ve bunu mübarek bir günde, bayram gününde yapıyorsun.

Mehmet Soral

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Avrasyacılık Safsatası / Değişmez Moskof Uşakları ...
NOKTA İMLA İŞARETLERİNİN EN ASİLİDİR...

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/