BİR MANZARA KOYALIM!..

Gul

Yıl 2016; Kayseri'de Abdullah Gül ismiyle bir müze açıldı. 

Müzenin açılışı için Kayseri'ye gelen Abdullah Gül'ün misafirleri de oldukça ilginçti: Aydın Doğan, Hüsamettin Özkan, Ertuğrul Özkök, Murat Yetkin, Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu, Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Ali Babacan, Haşim Kılıç, Richard Moore (İngiltere Büyükelçisi)...

Özellikle İngiltere büyükelçisi Richard Moore 15 Temmuz darbesinden sonra Kayseri'yi üçüncü kere ziyaret etmesi size ne düşündürüyor

Bilindiği Abdullah Gül 2008'de İngiltere Kraliçesi tarafından Büyük Şövalye nişanı ile ödüllendirilmişti. Yine Abdullah Gül 2010 yılında Kraliyet Uluslararası İlişikler Enstitüsü'ne, yani Chatham House'a, "Chatham House" Ödülünü almak üzere İngiltere'nin yolunu tutmuştu. (Abdullah Gül'e bu ödül Anadolu'nun İngiliz işgalinin yıldönümünde verildi!)

2008 yılında Abdulalh Güle'e Büyük Şövalye Nişanı takmak için gelen Kraliçe Elizabeth'in gemisi MMS Illustrious, Türk karasularına girmesine rağmen Türk bayrağı takmadı. 

1918'de İstanbul'u işgal etmek üzere Türkiye'ye gelen İngiliz gemisi ile tam aynı yere demirlemişti bu gemi. Ve bu gemide bir de askeri tören düzenlendi! 

Bu törene Abdullah Gül ve eşi, Egemen Bağış, Cüneyt Zapsu ve Ali Babacan katıldı.

Bu kadar rastlantı ancak Arabesk filminde olur değil mi?

Hadi müze açılışında şimdi AKP ile boşanalar o zaman için doğal diyelim ama özellikle bazı isimler dikkatinizi çekti mi bilmem?

Efendim şimdi bu Abdullah Gül hikayesi nereden çıktı diyeceksiniz?

Son günlerde bu muhterem zatın ismi bir yerler tarafından piyasaya cumhurbaşkanı adayı olarak pompalanıyor biliyorsunuz.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha üç yıl var. Bu kadar uzun süre olmasına rağmen bir parti başka bir partinin genel başkanını adayları olarak açıkladı. Bir yerler de Abdullah Gül ismi için düğmeye bastı anlaşılan.

İşte herkesin bildiği bazı olayları sadece hatırlatma gereği duyduk sadece.
Tam yerine geldi manzara koyduk…

Bu ismin Türk milleti için hâlâ umut diye pazarlanması kabul edilir bir durum değildir.

Oyuna gelmeyin. Bizim noter memuruna değil Türk devletini Türk gibi yönetecek bir isme ihtiyacımız var. 


Doğan Ay

HÂLÂ ELEŞTİRENE SALDIRIYORSAK…
Türkiye'nin Geri Kalmışlık ve Üretim Meselesi ​

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin