Bahçeli ve Özdağ İki isim Aynı misyon

Ümit Özdağ MHP'yi eleştirmeyiz demiş. MHP de zaten Ümit Özdağ'ı eleştirmiyor Ben Devlet Bahçeli ile Ümit Özdağ'ı aynı misyonla görevlendirilmiş kişiler olarak görüyorum. Nedir o; Türk milliyetçiliğinin doğal refleksini kaybetmeyecek kadar yok olmasına, devleti yönetmeye talip olacak kadar da özgüvene sahip olmasına mani olmak. Türk milliyetçiliğine ayar veren iki isim. 

İYİ PARTİ kurulana kadar Devlet Bahçeli sürekli Türk milliyetçiliği hareketini paçasından tutup aşağıya çekti. Bu mukadderatı değiştirmek için Özgür düşünceli demokrat Türk milliyetçilerinin projesi olarak İYİ PARTİ kuruldu ama bu sefer de Ümit Özdağ aynı şeyi İYİ PARTİ'de yapmaya kalktı; düşünebiliyor musunuz, CHP ile ittifaka karşı çıktı. Oysa ki CHP'nin 15 vekil transfer jesti sayesinde milletvekili olmasına rağmen. Aklından geçse bile İnsan en az nezaketen bile olsa CHP ile yapılan ittifakın yanlış olduğunu söylemez ama söyledi, çünkü Türk milliyetçileri güçlü bir çıkış yolu bulmuştu; misyonu gereği buna mani olmalıydı. 

Suriyeli göçmenler üzerinden siyaset yürütüyor. Ekonomik kriz, demokratik hakların kısıtlanması, hayat pahalılığı, enflasyon, işsizlik ve yaşam güvencesi; bunların hiçbirisinin Ümit Özdağ için önemi olmamalı ki; iktidara karşı hiç bir eleştirisine şahit olamıyoruz. Milletin her ferdinin tam mutabık olduğu göçmenler meselesinde sesi en gür çıkan birisi. Belli ki hükümet iştigal alanını Suriyeli göçmenler meselesi ile sınırlandırmış. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Meral Akşener'i TV'ler de tartışmaya çağırıyor, ne garip ki; Devlet Bahçeli'ye Recep Tayyip Erdoğan'a dokunmuyor ama aynı zamanda muhalefet partisi...?

Ümit Özdağ denince aklıma Devlet Bahçeli ve her ikisiyle beraber siyasi çelişkiler aklıma geliyor. Biraz daha üzerine gidince "Devlet bana görev verdi ben de yaptım" diyor; ABD'de bir takım toplantılara katılmasına açıklama getirirken ifade etmişti. O zaman karar vereceksin; memur musun siyasi misin.

Mehmet Soral

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

SESLENİŞ
HEM DE...

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin