Atatürk

Şimdilik sadece Atatürk'ün manevi şahsına hakaret edenler yarın başka kimlere yeniden hücum ederler düşünün.

 ATATÜRK'E NİÇİN HÜCUM EDİLİYOR?

Siyasal islamın en önemli geçim kaynağı insanları karalamak ve iftira atmaktır. Bu dün böyleydi bugün böyle yarın da böyle olacak. Çizgisinde Türk olan herkese karşı aynı tezgah kuruldu kurulacak bundan şüpheniz olmasın.

1970'li yıllarda Rahmetli Başbuğ Türkeş ile Atsız Ata'ya neler söylemediler ki? Bunlara bir de Ziya Gökalp eklenirdi zaman zaman. Küçücük broşürlerle başlarlardı "üç nasyonalist" demeye. 

Siyasal islam bu mantıktan asla vazgeçmez vazgeçemez. 

Nasıl olsa onlara inanan insanlar var. Sorgulamayan düşünmeyen bu insanlar için soylenen sözün doğruluğu değil kimin söylediği önemlidir.

Halk oylamasından bu güne ise bir grup tarafından ibre tamamen Atatürk'e çevrildi. 

Yine aynı cenah yine aynı kafa. Bunların geçim kaynağı bu dedim. Inanın çevrenize dikkatlice bakın görürsünüz. 

Çünkü bu toplum Islam'ı sadece bireysellik açısından ele alır. Yani bireye bakar sadece. Birey namaz kılıyor oruç tutuyor başını örtüyor yeterli bu toplum için. Islam anlayışını toplumsallıga geçirmedik bir türlü. Yüce Kuran sanki sadece namaz kıl oruç tut diyor.

Işte gerçek Islam bu topluma duyulmadığı sürece bu siyasal islam anlayış da bu durumdan geçinecektir.

Peki bugünlerde Atatürk düşmanlığı niçin hortladı bu cenahta?

Aslında bu da 50 yıllık bir projenin ortamı uygun bulunca gelişmesinden başka bir şey değil.

Fakat bu süreç geçmişte yaşananlardan çok farklı görünüyor. Nur cemaatinin bütün kolları bu ortam için yıllardır hazırlık yaptılar. Tarikatlerin bir bölümü de onlardan geri kalmadı. Hal böyle olunca buyurun meydan sizin denildi adeta.

Şimdi derin tarih midir yoksa derin Türklük düşmanı mı bilmem son dönemlerde belediyelerin en çok davet ettiği kişi sahibi. Tezgah çoktan kurulmuş aslında. Birileri yeni uyanıyor tepki veriyor.

Neyse soruya dönelim şimdi amaç ne ola ki böyle bir hamle geliyor açıktan belden aşağı hücumlar başlıyor. Inanın bu gelişmelerin sadece Atatürk ve Türklük'le bir kavga bir hesaplaşma olmadığı yakında ortaya çıkar. Bir yerler bunun adını koymuş figüranlar sahne alıyor şimdilik. Toplumu ayrıştırmanın bölmenin ötesinde daha büyük senaryolar var gibi. Şimdilik sadece toplumun tepkisi ölçülüyor o kadar.

Türk milliyetçisi olduğunu hâlâ söylerken yüzü kızarmayan beyler de bu gelişmeye sessiz kalarak çanak tutuyor maalesef. 

Gerçek Türk milliyetçilerinin uyanık olması gerekir. Her yerden kuşatılmış bir vatan var elimizde. Bu kuşatma ağır ağır ilerliyor. Şimdilik sadece Atatürk'ün manevi şahsına hakaret edenler yarın başka kimlere yeniden hücum ederler düşünün.

Siyasal islam ile mücadele etmenin tek yolu gerçek Islâm'ın hayatımıza girmesiyle mümkün olacaktır. Bu da yüz yıllardır unutturulan Imam Maturidi çizgisi demektir ki işimiz çok hem de çok zor...

Bu toplumu din ile aldatmak din ile uyuşturmak o kadar kolay ki kendinizi yormaya bile gerek yok. En yakınızdaki camiye birkaç defa gidin durumu görün bu kadar. Atatürk'e niçin hücum ediliyor dersiniz? 

Sadece Atatürk düşmanlığı mı yoksa .... 


Doğan Ay

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

BU İŞİN SONU NEREYE GİDİYOR
KAYIP TÜRKÜNÜN AĞIDI

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/