ABDULLAH GÜL HAKKINDA

"A. Gül'ün aday olup olmamasından çok Cumhurbaşkanlığı görev süresi bittikten sonra fazladan neredeyse 1 yıl Huber Köşkü'nde hangi sıfatla nasıl oturduğu, akabinde Ayazağa Kasrı'nın kendisine nasıl tahsis edildiği daha büyük merak konusu benim için... keşke bunu da açıklasa :/"

Karikatürist Serkan Altuniğne'nin tweeti tamı tamına böyle. Ve kesinlikle haklı...

Akıl tutulmasının geldiği boyutları görmek açısından güzel bir örnek. Ya adam sen Cumhurbaşkanı falan olmuşsun tamam da emekli halinle Ayazağa Kasrı'nı çalışma ofisi olarak kullanmak işini nasıl becerdin? Hayır Orhan Pamuk falan olsan anlarım, adam hiç değilse kitap yazıyor sen ne yapıyorsun orada? Ne üzerine çalışıyorsun?

Erdoğan'ın karşısında tek mantıklı alternatifin Abdullah Gül olduğunu söyleyen kişiler de bana şunu düşündürdü:

Türkiye'de uzun süre siyasi yorumcu vs olarak kalmanın tek bir ana gerekliliği var: Siyasi Öngörüsüzlük. Bkz Ufuk Uras, Hasan Cemal. Hâlâ Abdullah Gül'ün adaylığının tek yol olduğunu, başka bir seçeneğin yararlı olmayacağını iddia ediyorlar.

Uzatmadan kendi fikrimi ifade edersem;

Böyle düşünen kişileri büyük bir yanılgı içinde görüyorum.

Abdullah Gül, Erdoğan'ı yıkamaz. Ekmek için Ekmeleddin'den bile kötü bir seçim bence. Esas Abdullah Gül aday olursa Erdoğan'ın başkanlığını kutlamak lâzım.

Cumhurbaşkanlığını Erdoğan'ın emireri olarak yapmış bir adamdan özgürlük savaşçısı çıkmaz, çıkarsa da çok şaşırırım.

Ayrıca 31 yaşındayken 15 yaşında bir kız çocuğuyla görücü usulü evlenmiş bir adam... Bu da benim açımdan bir olumsuz referans.

Şimdi gelebilecek şöyle bir itiraza binaen de şunu belirteyim, çünkü bir şeyi eleştirenin doğrusunu söylemek zorunda olduğuna dair batıl inanç çok yaygın. Adeta elinde bir reçete yoksa eleştirme hakkı da yok gibi davrananlara çözüm önerim:

Beni aday gösterin.

Abdullah Gül'den daha özgürlükçü olurum. Makam mevki beni değiştirir de Ayazağa Kasrı gibi güzel bir yeri çalışma odası olarak kapatırsam da emin olun yeniden CB olmak gibi saçma şeylerle ugraşmak yerine kaliteli roman ve hikâyeler yazmaya çalışırım. Söz veriyorum.

Deniz Tamu 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

ADAYIM ABDULLAH GÜL İDİ
DÖN BABA DÖNELİM

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin