VİTRİN

Vitrini inceleyin lakin dükkanın içini de bir bekleyin derim. Bazı vitrinler görsellik taşır dükkan boş olur bazen vitrin hoşunuza gitmez ama dükkanın içi umulmadık güzelliklerle doludur. Bunun için az daha sabredelim bakalım. Şu vitrini bırakıp bir kenara dükkanın sermayesini girelim.

Sayın Akşener açıklamasında ülkücülerden bahsetmedi. Doğru belki bir siyasi manevra belki kurulacak partinin bir yerlerin gölgesi imajını oluşturmamak maksalıydı bu açıklama.

Kurucular kurulunun perakende açıklaması da farklı bir siyasi bakıştır. Niye tamamı açıklanmadı diye sormak yerine nasıl bir maksatla böyle yapıldı diye düşünmek gerek?

Acaba perakende açıklama ile daha fazla gündemde kalmak mı hedeflendi? Malumunuz Turkiye'de öyle gündemde kalmak kolay değil. Bırakın gündemde kalmayı gündeme girmek bile zordan öte.

Sayın Akşener basın toplantısında sadece kurucular kurulunun bir bölümünü açıklayarak bir hayli tartışma ortamı oluşturmayı başararak süreç iyi idare edildi denilebilir bu bakımdan.

Elbette sıkıntılar olacak. Elbette herkes herkesi beğenmeyecek. Elbette eleştiri yapılacak. Bunlar olması gerekenler.

Yalnız ülkücüler ile bağı koparmak anlamına gelecek saldırılar pek doğru değil sayın Akşener'e.

Tek seçici veya tek karar verici diyerek hücum etmek de pek doğru bir yaklaşım olarak görünmüyor şimdilik.

Sayın Akşener'in sadece kendi ekseninde dönen bir parti arzuladığını pek düşünmüyorum bu açıdan. Bunu ilerleyen günler bizlere gösterecek.

Şunu da unutmayalım ki kurucular kurulu sadece bir vitrindir. Onların kurucular kurulu olması genel merkezide onlar oluşturacak anlamı taşımaz.

Vitrin nasıl olmalı?

İşte her yiğidin gönlünde bir güzel yatar derler. Şimdilik o durumdayız. Hepimizin bazı beklentileri arzuları var. Kişisel makam hırsı olmayan gönüldaşlar en azından bizden olan isimleri orada görmek isteyebilir. Bu doğal bir beklentidir. Efendim bizim gönlümüzden geçen isimler yok diye vitrine taş atmayalım. Kırmayalım.

Başta dediğim gibi dükkanın içini görelim. Ortaya konulacak tekliflere bakalım.

Sakin düşünüp eleştirmek kırmadan dökmeden gelişmeleri yorumlamak gerek.

Doğan Ay 

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

Ben Sıradan Bir Ölüm Yaşayacağım
BARZANİ' YE KURDURULAN YAHUDİ KÜRDİSTAN' A NAKŞİLE...

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış